Sprzedaż matryc Sony ciągle rośnie

0
Maciej Luśtyk
31 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wiosną tego roku temu pisaliśmy o tym, że około 40% światowego rynku produkcji matryc należy do Sony. Z kolei na początku lipca firma poinformowała, że po raz pierwszy od 26 lat wypuści akcje i obligacje w celu pozyskania 4 mln dolarów na dalszy rozwój tego segmentu działalności. Kolejne kwartalne zestawienie zysków firmy pokazuje, że pozycja Sony stale rośnie.
Od pewnego czasu japoński producent boryka się z problemami jakie stwarza segment elektroniki użytkowej, w tym smartfonów, które w tym roku przyniosły już około 150 mln dolarów strat. Nic dziwnego, że Sony zamierza poddać firmę procesowi restrukturyzacji i skupić się na segmentach przynoszących zyski. Główne obszary działalności napędzające firmę to dział odpowiedzialny za rozwój konsoli PlayStation i dział produkcji matryc, który zdaje się być najbardziej obiecujący dla japońskiego koncernu. W 2014 roku bowiem udział Sony w światowym rynku matryc wzrósł do około 40%.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zestawienie zysków firmy za ostatni kwartał pokazuje, że producent ciągle rośnie w siłę. W stosunku do tego samego okresu z zeszłego roku segment zawierający produkcję matryc wzrósł o 35% dając 1,92 mld dolarów zysku. Nic dziwnego - sensory produkowane przez Sony są obecnie jednymi z najlepszych na rynku i wykorzystywane są w aparatach wielu najważniejszych producentów na rynku. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne gorące premiery typu Sony A7R II.

Więcej informacji znajdziecie w zestawieniu opublikowanym na stronie sony.net.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
1
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
19
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)