Sony IMX224MQV. Matryca do samochodów o rekordowej czułości

Sony IMX224MQV. Matryca do samochodów o rekordowej czułości
Matryca Sony oznaczona symbolem IMX224MQV nie trafi do normalnych smartfonów czy aparatów. Została stworzona z myślą o samochodach, a japoński koncern chwali się, że to najbardziej czuły sensor w swojej klasie. Kolorowe obrazy rejestruje nawet w bezksiężycową noc.

Współczesne samochody są naszpikowane systemami wspomagającymi kierowców - poza "klasycznymi", jak ABS czy ESP, standardem staje się na przykład aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, system rozpoznawanie znaków, automatyczny przełącznik świateł mijania i drogowych, a także dziesiątki innych, mniej lub bardziej przydatncyh systemów, w których kluczową rolę odgrywa matryca rejestrująca to, co znajduje się przed samochodem. Zaprezentowany wczoraj sensor Sony IMX224MQV ma rozmiar 1/3 cala i efektywną rozdzielczość 1,27 megapiksela (rozmiar pojedynczej fotodiody to 3,75 μm). Wyróżnia się niesamowitą czułością - umożliwia rejestrowanie kolorowych obrazów przy natężeniu światła wynoszącym zaledwie 0,005 luksów, co odpowiada "jasności" bezksiężycowej nocy. Opisywany sensor wejdzie do seryjnej produkcji za rok. Nie trafi do smartfonów czy aparatów, ale znając koncern Sony, niejedna opracowana przy tej okazji technologia pojawi się w przyszłych Xperiach, Cyber-shotach i Alphach.

Więcej informacji na temat nowego sensora można znaleźć na tej stronie.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1