sensor

Wszystkie artykuły z tagiem: "sensor" w serwisie fotopolis.pl:
Sony zaprezentowało matrycę do smartfonów o rekordowej rozdzielczości aż 48-megapikseli
Sony przekroczyło do tej pory nieosiągalną granicę. Ich najnowszy sensor CMOS IMX586 ma zapewniać 48-megapikselowe zdjęcia, co obecnie stanowi przełom w segmencie fotografii mobilnej. Do tego mamy otrzymać rewelacyjną jakość obrazu na wysokich czułościach, dzięki filtrowaniu kolorów Quad Bayer na matrycy.
24 Lip 2018
Michał Chrzanowski
0
Ta matryca Canona jest 40 razy większa od pełnej klatki. Czy zobaczymy kiedyś cyfrowy wielki format?
Cyfrowy wielki format to ciągle pieśń przyszłości. Czy na pewno? Canon nad tego rodzaju matrycą pracuje już od 8 lat, na razie jednak nie widzi dla niej stricte fotograficznych zastosowań.
19 Cze 2018
Maciej Luśtyk
1
Czy nowe matryce Dual Pixel Samsunga zmienią oblicze fotografii mobilnej?
Samsung zaprezentował dwie nowe smartfonowe matryce ISOCELL, które nie tylko mają zwiększyć skuteczność autofokusa i usprawnić pracę w słabym świetle, ale także upowszechnić znany z niektórych flagowców “tryb portretowy”, pozwalająca na symulację rozmycia tła.
13 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Filmy 1000 kl./s Full HD w smartfonie? Już niebawem dzięki nowej matrycy Sony
To może być prawdziwy przełom dla rynku amatorskich produkcji wideo. Sony właśnie pokazało matryce do smartfona, która pozwala na rejestrację filmów w ekstremalnie zwolnionym tempie, bez efektu rolling shutter.
8 Lut 2017
Maciej Luśtyk
0
W jakim stopniu matryce CMOS rzeczywiście wyewoluowały na przestrzeni 10 lat?
Z roku na rok mamy do czynienia z coraz doskonalszymi sensorami, które lepiej radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych i  pozwalają na większą elastyczność na etapie postprodukcji. Czy jednak sama technologia rzeczywiście poszła tak daleko do przodu?
22 Lis 2016
Maciej Luśtyk
2
Sony IMX224MQV. Matryca do samochodów o rekordowej czułości
Matryca Sony oznaczona symbolem IMX224MQV nie trafi do normalnych smartfonów czy aparatów. Została stworzona z myślą o samochodach, a japoński koncern chwali się, że to najbardziej czuły sensor w swojej klasie. Kolorowe obrazy rejestruje nawet w bezksiężycową noc.
17 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
Zakrzywiona matryca Sony coraz bardziej realna
Na stronie internetowej japońskiej gazety Nikkei pojawił się raport na temat zakrzywnionej matrycy, nad którą pracuje koncern Sony. Opublikowano nawet pierwsze zdjęcie zarejestrowane prototypem takiego sensora.
8 Lip 2014
Michal Grzegorczyk
0
Prototypowa zakrzywiona matryca Sony
Inżynierom japońskiego koncernu Sony udało się opracować zakrzywione matryce BSI CMOS, które umożliwią stworzenie jaśniejszych obiektywów o wysokiej jakości optycznej bez zwiększania ich dotychczasowych rozmiarów.
13 Cze 2014
Michal Grzegorczyk
0
Samsung ISOCELL - nowa technologia matryc CMOS
Firma Samsung poinformowała o opracowaniu nowej technologii ISOCELL, która będzie stosowana w matrycach CMOS używanych przede wszystkim w urządzeniach mobilnych koreańskiego producenta.
14 Paź 2013
Michal Grzegorczyk
0
Fujifilm i Panasonic pracują nad nową technologią produkcji organicznych matryc CMOS
Firmy Fujifilm i Panasonic poinformowały o pracy nad "rozwojem koncepcji nowej technologii produkcji organicznych matryc CMOS przy użyciu fotoelektronicznej warstwy organicznej konwersji."
11 Cze 2013
Michal Grzegorczyk
0