Fujifilm i Panasonic pracują nad nową technologią produkcji organicznych matryc CMOS

0
Michal Grzegorczyk
11 Czerwiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Firmy Fujifilm i Panasonic poinformowały o pracy nad "rozwojem koncepcji nowej technologii produkcji organicznych matryc CMOS przy użyciu fotoelektronicznej warstwy organicznej konwersji."
Firmy Fujifilm i Panasonic poinformowały o pracy nad nad nową technologią produkcji "organicznych matryc CMOS przy użyciu fotoelektronicznej warstwy organicznej konwersji."

To opracowanie wpłynęło na poszerzenie zakresu dynamiki i zwiększenie czułości matrycy. Pozwala na uchwycenie szczegółów i żywych kolorów w ciemnych partiach obrazu. Niwelowane jest zjawisko prześwietleń w bardzo jasnych ujęciach. Przemysł fotograficzny wkłada w rozwój technologii dużo wysiłku, by zwiększyć liczbę pixeli, podczas gdy najważniejsze jest, aby jednocześnie podnieść jakość obrazu poprzez zwiększenie zakresu dynamiki i czułości, i zapobiec mieszaniu się kolorów na pixelach oraz niwelować niepożądany efekt crosstalk - czytamy w informacji prasowej.


W opracowaniu prasowym czytamy dalej: Panasonic skorzystał z technologii urządzeń semikonduktorów, aby podwyższyć jakość obrazu zaawansowanych matryc. Fujifilm z drugiej strony przedstawiło sprawdzoną technologię warstwy organicznej konwersji fotoelektrycznej z wysokim współczynnikiem absorbcji, by użyć jej do sekcji przyjmującej światło zamiast silikonowych fotodiod, co zaowocowało stworzeniem nowej konstrukcji budowy matryc.

Nowa organiczna matryca CMOS wprowadza na rynek najwyższy zakres dynamiki w zakresie 88dB i zaawansowaną czułość: 1,2 x bardziej czułą niż konwencjonalna matryca. Pozwala to na produkcję aparatów kompaktowych o zwiększonej czułości i ulepszonej jakości obrazu.

Obie firmy będą promowały wykorzystanie nowej technologii organicznych matryc w wielu swoich produktach, włączając w to kamery monitoringowe, kamery cofania w samochodach, urządzenia mobilne, wreszcie aparaty cyfrowe.

Rezultaty badań zostaną zaprezentowane dzisiaj (11 czerwca 2013) na sympozjum VLSI w Kioto oraz na International Image Sensor Workshop 15 czerwca br. w Utah.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.fujifilm.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
7
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
22
24
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
19
0
Powiązane artykuły