Zakrzywiona matryca Sony coraz bardziej realna

Zakrzywiona matryca Sony coraz bardziej realna
Na stronie internetowej japońskiej gazety Nikkei pojawił się raport na temat zakrzywnionej matrycy, nad którą pracuje koncern Sony. Opublikowano nawet pierwsze zdjęcie zarejestrowane prototypem takiego sensora.

Przed miesiącem pisaliśmy o pracach koncernu Sony nad specjalnie zakrzywioną matrycą. Temat rozwinęła japońska gazeta Nikkei. Z artykułu wynika, że prace nad "krzywym sensorem" są już zaawansowane. Opublikowano nawet pierwsze zdjęcie zarejestrowane prototypem takiej matrycy. Fotografia ma małą rozdzielczość i absolutnie nie mówi nic o zaletach takiego rozwiązania, ale można ją potraktować jako historyczną ciekawostkę i dowód na zaawansowanie prac. Autor artykułu Nikkei zwraca również uwagę na problemy z łączeniem zakrzywionego sensora z obiektywami typu zoom (w których promień krzywizny zmienia się w zależności od, między innymi, używanej ogniskowej). To tylko potwierdza wcześniejsze spekulacje, że jednym z pierwszych modeli z zakrzywioną matrycą może być następca aparatu Sony RX1 - niewielki kompakt z pełnoklatkową matrycą i stałoogniskowym obiektywem 35 milimetrów.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12