Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony zaprzestanie produkcji matryc CCD

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Z informacji przesyłanej producentom używającym w swoich urządzeniach matryc Sony wynika, że firma zamierza zaprzestać produkcji matryc CCD i skupić się jedynie na rozwijaniu technologii CMOS.

Mimo że informacja nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Sony, to w tym wypadku raczej nie mamy do czynienia z plotką. O zaprzestaniu produkcji matryc CCD poinformowało bowiem w podobnym czasie kilka niezależnych, wiarygodnych źródeł. Według noty przesłanej przez Sony firmom korzystającym z ich matryc wynika, że producent do 31 marca 2017 roku zamierza zaprzestać produkcji matryc CCD. Ostatnie zamówienia na owe matryce będą przyjmowane do marca 2016 roku i mają być realizowane jeszcze do marca 2020 roku. Jedyny model, którego produkcja ma być kontynuowana to monochromatyczna matryca o rozdzielczości 1.4Mp, o numerze seryjnym ICX285.

Mimo że informacja ta wywołuje szum na rynku matryc, to wycofanie się z produkcji matryc CCD musiało w końcu kiedyś nastąpić. Sony zamierza skupić się na rozwijaniu oferującej coraz większe możliwości technologii CMOS i zachęca producentów korzystających z ich matryc do przejścia na ten rodzaj matryc. Więcej szczegółów poznamy zapewne gdy pojawi się oficjalne stanowisko Sony w tej sprawie.

Informacje o decyzji Sony pochodzące z poszczególnych źródeł znajdziecie na stronie vision-systems.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku 2020 - ranking czytelników
Najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku 2020 - ranking czytelników
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
0
0
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)