Sony FE 28 mm F2

Producent zaprezentował dziś cztery nowe obiektywy i dwa konwertery, które poszerzą ofertę obiektywów z mocowaniem E. Wśród zaprezentowanych dziś szkieł szerokokątny, jasny obiektyw FE 28 mm F2.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

Ostatnim z zaprezentowanych dzisiaj obiektywów jest stałoogniskowy FE 28 mm f/2.0. Układ optyczny obiektywu składa się z 9 elementów w 8 grupach i zastosowano w nim trzy soczewki asferyczne, w tym jedną soczewkę AA i trzy elementy ze szkła ED, co zapewnia znakomitą ostrość obrazu na całej powierzchni kadru. Dodatkowo soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi, które minimalizują występowanie odbić i flar. Obiektyw umożliwia ostrzenie od 29 cm.

Obiektyw wyposażono w 9-listkową przysłonę, która umożliwi uzyskanie ładnego bokeh przy dużym otworze przysłony, a obudowę zabezpieczono przed czynnikami atmosferycznymi i wykończono aluminium. Waga urządzenia wynosi 200 g. Obiektyw dostępny będzie w cenie 1899 zł

Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Sony
logo logo
Magazyny
Zamów