Sigma planuje wprowadzić obiektywy z mocowaniem Sony FE

Autor: Maciej Luśtyk

6 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

W wywiadzie udzielonym serwisowi Dpreview prezes firmy, Kazuto Yamaki zdradza, że Sigma ma w planach produkcję szkieł do systemu Sony FE. Oprócz tego, możemy też spodziewać się nowych szerokokątnych zoomów z serii ART.

W serwisie dpreview.com pojawił się wywiad z prezesem Sigmy, Kazuto Yamakim. Jedną z ciekawszych informacji jakie możemy wyczytać z wywiadu jest informacja, że firma planuje rozszerzenie oferty o szkła z mocowaniem Sony FE. Niestety nie dowiadujemy się żadnych konkretów odnośnie tego jakie modele zostaną zaprezentowane na początek, jednak odnosząc się do obiektywu Sony's Zeiss 55 mm f/1.8, prezes firmy mówi, że rozsądnym krokiem byłoby stworzenie portretowego szkła ze światłem f/1.4.

Z wywiadu możemy dowiedzieć się też co nieco o planach odnośnie zaawansowanej optycznie serii ART. Jak zdradza przedstawiciel firmy, użytkownicy zgłaszają największe zapotrzebowanie na obiektyw zoom 24-70 mm f/2.8. W przyszłości możemy spodziewać się też obiektywu makro i nowego zooma szerokokątnego. Prezes wyraził podziw dla zaprezentowanego niedawno przez firmę Canon obiektywu EF 11-24 mm f/4 USM i zaznaczył, że to dobra okazja do odświeżenia oferty w tym segmencie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakimi premierami zaskoczy nas Sigma w najbliższym czasie. Pełną wersję wywiadu możecie przeczytać w serwisie dpreview.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)