Sigma planuje wprowadzić obiektywy z mocowaniem Sony FE

0
Maciej Luśtyk
6 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

W wywiadzie udzielonym serwisowi Dpreview prezes firmy, Kazuto Yamaki zdradza, że Sigma ma w planach produkcję szkieł do systemu Sony FE. Oprócz tego, możemy też spodziewać się nowych szerokokątnych zoomów z serii ART.

W serwisie dpreview.com pojawił się wywiad z prezesem Sigmy, Kazuto Yamakim. Jedną z ciekawszych informacji jakie możemy wyczytać z wywiadu jest informacja, że firma planuje rozszerzenie oferty o szkła z mocowaniem Sony FE. Niestety nie dowiadujemy się żadnych konkretów odnośnie tego jakie modele zostaną zaprezentowane na początek, jednak odnosząc się do obiektywu Sony's Zeiss 55 mm f/1.8, prezes firmy mówi, że rozsądnym krokiem byłoby stworzenie portretowego szkła ze światłem f/1.4.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Z wywiadu możemy dowiedzieć się też co nieco o planach odnośnie zaawansowanej optycznie serii ART. Jak zdradza przedstawiciel firmy, użytkownicy zgłaszają największe zapotrzebowanie na obiektyw zoom 24-70 mm f/2.8. W przyszłości możemy spodziewać się też obiektywu makro i nowego zooma szerokokątnego. Prezes wyraził podziw dla zaprezentowanego niedawno przez firmę Canon obiektywu EF 11-24 mm f/4 USM i zaznaczył, że to dobra okazja do odświeżenia oferty w tym segmencie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakimi premierami zaskoczy nas Sigma w najbliższym czasie. Pełną wersję wywiadu możecie przeczytać w serwisie dpreview.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
2
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)