Sigma planuje wprowadzić obiektywy z mocowaniem Sony FE

0
Maciej Luśtyk
6 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

W wywiadzie udzielonym serwisowi Dpreview prezes firmy, Kazuto Yamaki zdradza, że Sigma ma w planach produkcję szkieł do systemu Sony FE. Oprócz tego, możemy też spodziewać się nowych szerokokątnych zoomów z serii ART.

W serwisie dpreview.com pojawił się wywiad z prezesem Sigmy, Kazuto Yamakim. Jedną z ciekawszych informacji jakie możemy wyczytać z wywiadu jest informacja, że firma planuje rozszerzenie oferty o szkła z mocowaniem Sony FE. Niestety nie dowiadujemy się żadnych konkretów odnośnie tego jakie modele zostaną zaprezentowane na początek, jednak odnosząc się do obiektywu Sony's Zeiss 55 mm f/1.8, prezes firmy mówi, że rozsądnym krokiem byłoby stworzenie portretowego szkła ze światłem f/1.4.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Z wywiadu możemy dowiedzieć się też co nieco o planach odnośnie zaawansowanej optycznie serii ART. Jak zdradza przedstawiciel firmy, użytkownicy zgłaszają największe zapotrzebowanie na obiektyw zoom 24-70 mm f/2.8. W przyszłości możemy spodziewać się też obiektywu makro i nowego zooma szerokokątnego. Prezes wyraził podziw dla zaprezentowanego niedawno przez firmę Canon obiektywu EF 11-24 mm f/4 USM i zaznaczył, że to dobra okazja do odświeżenia oferty w tym segmencie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakimi premierami zaskoczy nas Sigma w najbliższym czasie. Pełną wersję wywiadu możecie przeczytać w serwisie dpreview.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Summilux-M 90 mm f/1.5 ASPH - nowy wyznacznik jakości w fotografii portretowej?
Leica Summilux-M 90 mm f/1.5 ASPH - nowy wyznacznik jakości w fotografii portretowej?
Nowy obiektyw portretowy systemu Leica M ma w swojej klasie wyznaczać nowy standard. Oprócz wyjątkowej plastyki i ostrości, użytkowników ucieszyć ma także fakt...
4
0
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
W ostatnich tygodniach świat obiegły plotki na temat tego, jakoby Olympus miał wycofać się z produkcji aparatów. Czy to jednak możliwe, gdy producent zapowiada istotne...
4
1
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Najnowszy Mitakon to - w odróżnieniu od większości obiektywów makro - konstrukcja, której nie wykorzystamy do żadnego innego rodzaju fotografii. Zachwyci jednak...
20
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)