Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sigma planuje wprowadzić obiektywy z mocowaniem Sony FE

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut

W wywiadzie udzielonym serwisowi Dpreview prezes firmy, Kazuto Yamaki zdradza, że Sigma ma w planach produkcję szkieł do systemu Sony FE. Oprócz tego, możemy też spodziewać się nowych szerokokątnych zoomów z serii ART.

W serwisie dpreview.com pojawił się wywiad z prezesem Sigmy, Kazuto Yamakim. Jedną z ciekawszych informacji jakie możemy wyczytać z wywiadu jest informacja, że firma planuje rozszerzenie oferty o szkła z mocowaniem Sony FE. Niestety nie dowiadujemy się żadnych konkretów odnośnie tego jakie modele zostaną zaprezentowane na początek, jednak odnosząc się do obiektywu Sony's Zeiss 55 mm f/1.8, prezes firmy mówi, że rozsądnym krokiem byłoby stworzenie portretowego szkła ze światłem f/1.4.

Z wywiadu możemy dowiedzieć się też co nieco o planach odnośnie zaawansowanej optycznie serii ART. Jak zdradza przedstawiciel firmy, użytkownicy zgłaszają największe zapotrzebowanie na obiektyw zoom 24-70 mm f/2.8. W przyszłości możemy spodziewać się też obiektywu makro i nowego zooma szerokokątnego. Prezes wyraził podziw dla zaprezentowanego niedawno przez firmę Canon obiektywu EF 11-24 mm f/4 USM i zaznaczył, że to dobra okazja do odświeżenia oferty w tym segmencie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakimi premierami zaskoczy nas Sigma w najbliższym czasie. Pełną wersję wywiadu możecie przeczytać w serwisie dpreview.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)