Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART w sprzedaży pod koniec lipca

0
Maciej Luśtyk
17 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zaprezentowany w połowie czerwca obiektyw Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w lipcu. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Sigma, Canon i Nikon.
Układ optyczny obiektywu Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART składa się z 18 elementów w 3 grupach, w tym z soczewek wykonanych ze szkła SLD i FLD, a także z soczewek asferycznych, dzięki czemu obraz będzie ostry zarówno w środku jak i na brzegach kadru. Obiektyw wyposażono w 9-listkową przysłonę i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 28 cm, a w trybie macro osiąga skalę odwzorowania 1:4,4.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Nowa Sigma wyposażona została w ultradźwiękowy silnik autofokusa HSM, który zapewnia cichą i szybką pracę systemu AF. Szkło wyposażono w gwint filtra o średnicy 82 mm, a jego waga to 940 g.

Obiektyw trafi do sprzedaży pod koniec lipca w cenie $999. Polskiej ceny na razie nie znamy. Z początku szkło będzie oferowane wyłącznie z mocowaniami do aparatów Sigma i Canon. Wersja kompatybilna z urządzeniami Nikon pojawi się w późniejszym okresie.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
5
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
2
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)