Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART

0
Maciej Luśtyk
19 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Producent zaprezentował kolejny obiektyw z cenionej linii ART. Zakres obiektywu Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM pokrywa często używane ogniskowe, a cichy napęd autofokusa zapewnia szybka i stabilną pracę. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Sigma, Canon i Nikon.
Układ optyczny obiektywu Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART składa się z 18 elementów w 3 grupach, w tym z soczewek wykonanych ze szkła SLD i FLD, a także z soczewek asferycznych, dzięki czemu obraz będzie ostry zarówno w środku jak i na brzegach kadru. Obiektyw wyposażono go w 9-listkową przysłonę, co pozwoli na uzyskanie okrągłego boheh nawet gdy mocniej ją domkniemy. Szkło pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 28 cm, a w trybie macro osiąga skalę odwzorowania 1:4,4.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Nowa Sigma wyposażona zostałą w ultradźwiękowy silnik autofokusa HSM, który zapewnia cichą i szybką pracę systemu AF. Szkło wyposażono w gwint filtra o średnicy 82 mm, a jego waga to 940 g.

Obiektyw trafi do sprzedaży na początku sierpnia w dystrybucji firmy K-Consult, w wersjach z mocowaniem do aparatów Sigma, Canon i Nikon. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej oferowany będzie obiektyw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Informacja prasowa:

K-Consult wyłączny dystrybutor obiektywów Sigma w Polsce ma przyjemność zaprezentować kolejną nowość z prestiżowej linii ART - 
obiektyw Sigma 24-35 F2.0 DG HSM

Jest to pierwszy na świecie szerokokątny, pełnoklatkowy obiektyw o zmiennej ogniskowej 
i stałym świetle, którego maksymalne otwarcie przesłony wynosi F/2. Inspiracją do stworzenia zmiennoogniskowego obiektywu w zakresie 24 - 35 mm był obiektyw SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM oferujący ekwiwalent ogniskowych od 27mm do 52,5mm dla formatu 35mm. Producent udowodnił że można wykonać jasny zmiennoogniskowy obiektyw zachowujący jakość obrazu dotychczas zarezerwowaną wyłącznie dla mniej uniwersalnych obiektywów stałoogniskowych. Obiektyw będzie dostępny w Polsce dzięki wyłącznemu dystrybutorowi marki Sigma – firmie K-Consult.

Zapewniając bardzo dobre parametry obrazu i stałą wartość przysłony, obiektyw Sigma 24-35 F2.0 DG HSM pokrywa trzy najczęściej wybierane ogniskowe 24mm, 28mm oraz 35mm.

Rozwiązanie takie ułatwia korzystanie z typowych zakresów ogniskowych mieszcząc je 
w jednym uniwersalnym obiektywie. Ponadto przy minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 28 cm, obiektyw oferuje funkcję macro osiągając skalę odwzorowania 1: 4.4. . HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia cichą i szybką pracę autofocus’a co we współpracy 
z nowymi algorytmami owocuje szybką i stabilną pracą silnika. Obiektyw składa się z 18 soczewek. Wśród nich znajdziemy elementy ze szkieł specjalnych SLD, FLD oraz soczewki asferyczne, poprawiające jakość obrazu na brzegach kadru.


Specyfikacja:
Konstrukcja: 18 elementów w 3 grupach
Minimalna przysłona: F16
Średnica filtra: 82mm
Kąt widzenia (35mm): 84.1°-63.4°
Minimalna odległość ostrzenia: 28 cm
Listki przysłony: 9 zaokrąglonych
Powiększenie maksymalne: 1:4,4
Wymiary: ø87.6mm x 122.7mm
Waga: 940 g
Mocowania: Sigma, Canon, Nikon.

Sugerowana cena detaliczna nie jest jeszcze znana. Dostępność obiektywu przewidywana jest na początek sierpnia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
9
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
22
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)