Sigma Dp0 Quattro w sprzedaży pod koniec czerwca

0
Maciej Luśtyk
20 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Angielski oddział Sigmy poinformował o dostępności i cenie zaprezentowanego przy okazji tegorocznych targów CP+ aparatu Sigma Dp0 Quattro, który wyposażono w szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie 21 mm.
Aparat Sigma dp0 Quattro to kolejny model z serii dp, charakteryzującej się unikalnym wyglądem i technologią przetwarzania obrazu. Model dp0 został wyposażony w matrycę Foveon X3 o rozmiarze 23.5×15.7mm oraz obiektyw o ogniskowej 14 mm (ekwiwalent 21 mm) i świetle f/4, który sprawdzi się w fotografii krajobrazowej. Matryca Foveon, w odróżnieniu od matryc standardowych składa się z trzech warstw ułożonych jedna nad drugą, gdzie każda z nich odpowiada za rejestrację jednego z kolorów RGB. Nie ma interpolacji koloru, co ma skutkować wyższą jakością zdjęć. Łączna rozdzielczość matrycy wynosi około 29 Mp.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aparat umożliwia robienie zdjęć w formacie RAW i JPEG w najwyższej rozdzielczości 7680×5120. Sigma dp0 posiada autofokus działający w oparciu o 9 punktów AF, oferuje zakres czułości ISO100-6400, czasy naświetlania w granicach 1/2000 - 30s, a w kadrowaniu pomoże nam 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 921 000 punktów.

Angielski oddział Sigmy poinformował o dostępności i cenie modelu. Sigma dp0 Quattro ma trafić do sprzedaży pod koniec czerwca 2015 roku w cenie £899. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej aparat będzie oferowany na naszym rynku.

Więcej informacji o aparacie znajdziecie na stronie sigmaphoto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)