ZEISS Vario-Sonnar T* 24–70 mm F2,8 ZA SSM II

Autor: Maciej Luśtyk

23 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowych obiektywach Zeissa z mocowaniem Sony E, a już dzisiaj oferta producenta poszerza się o dwa pełnoklatkowe, jasne zoomy z mocowaniem Sony A. Jednym z nich jest ZEISS Vario-Sonnar T* 24–70 mm F2,8 ZA SSM II.

Układ optyczny obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T* 24–70 mm F2,8 ZA SSM II składa się z 17 elementów poukładanych w 13 grup. Wśród nich znajdziemy 3 soczewki asferyczne i 2 elementy ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co w połączeniu ze specjalną powłoką redukującą powstawanie odbić i flar zapewnia doskonałą rozdzielczość, kontrast i wierność odwzorowanie barw, a także zminimalizowanie występowania aberracji. Minimalna odległość ostrzenia to 34 cm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obiektywy posiadają stałą światłosiłę f/2,8 w całym zakresie ogniskowych, a 9-listkowa przysłona pozwoli na uzyskanie ładnego rozmycia i okragłego bokeh. Obiektyw otrzymał usprawniony, ultradzwiękowy silnik autofokusa SSM, który pozwalać ma na 4-krotnie szybsze śledzenie obiektów niż w przypadku wcześniejszych modeli. Ponadto korpus nowego Zeissa został uszczelniony, dzięki czemu szkło poradzi sobie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Obiektywy wyposażono gwint filtra o średnicy 77 mm.

Obiektyw dostępny jest już w przedsprzedaży za pośrednictwem strony sony.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)