Zeiss Loxia 25 mm f/2.4 - nowy manualny szeroki kąt do bezlusterkowców Sony

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Rodzina manualnych szkieł dedykowanych aparatom z mocowaniem Sony E powiększyła się o nowy model, który zainteresować ma fotografów lubujących się w obiektywach szerokokątnych. Loxia 25 mm f/2.4 oferować ma m.in wysokiej jakości optykę i płynną regulację przysłony.

Manualne obiektywy z serii Loxia pomyślane zostały jako wysokiej jakości, kompaktowe towarzystwo dla bezlusterkowych aparatów systemu Sony. Do tej pory rodzinie pojawiły się modele  21 mm f/2.8, 35 mm f/2, 50 mm f/2 i 85 mm f/2.4. Teraz ofertę rozszerza nowy szerokokątny model 25 mm f/2.4, który trafić ma w gusta m.in. fotografów ulicznych.

Na układ optyczny obiektywu Loxia 25 mm f/2.4 składa się 10 soczewek, ułożonych w 8 grupach, z których dwie to soczewki o anomalnej dyspersji, a jedna jest asferyczna, dzięki czemu dostarczany obraz charakteryzować ma się minimalna aberracją i dystorsją i niewielką różnicą w ostrości między środkiem, a brzegami kadru. Układ ten pozwoli nam na ostrzenie z odległości 25 cm, a przysłonę domkniemy maksymalnie do wartości f/22.

Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 52 mm, sama konstrukcja mierzy zaś 62 x 75 mm przy wadze 393 g. Korpus w całości wykonany został z metalu, a użytkowników, którzy używają aparatów także do filmowania ucieszy możliwości przełączenia pierścienia przysłony na tryb bezstopniowy.

Zdjęcia przykładowe wykonane obiektywem możecie obejrzeć na oficjalnym profilu producenta w serwisie Flickr.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawi się w sprzedaży w marcu 2018 roku w cenie 1299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Rodzina obiektywów Zeiss Loxia

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.zeiss.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiński producent rozwiązań optycznych dla przemysłu zaprezentował swój pierwszy obiektyw kinematograficzny. To pełnoklatkowy zoom o uniwersalnym zasięgu, który...
4
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Cosina prezentuje nowy manualny obiektyw szerokokątny Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 przeznaczony do lustrzanek z mocowaniem Nikon F. Szkło może pochwalić...
5
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Jest lekki, poręczny i niedrogi. Canon prezentuje RF 16 mm f/2.8 STM, nowy szerokokątny obiektyw, który ma odpowiadać potrzebom wideoblogerów i fotografów zajmujących się krajobrazem,...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)