Zeiss Loxia 25 mm f/2.4 - nowy manualny szeroki kąt do bezlusterkowców Sony

0
Maciej Luśtyk
19 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Rodzina manualnych szkieł dedykowanych aparatom z mocowaniem Sony E powiększyła się o nowy model, który zainteresować ma fotografów lubujących się w obiektywach szerokokątnych. Loxia 25 mm f/2.4 oferować ma m.in wysokiej jakości optykę i płynną regulację przysłony.

Manualne obiektywy z serii Loxia pomyślane zostały jako wysokiej jakości, kompaktowe towarzystwo dla bezlusterkowych aparatów systemu Sony. Do tej pory rodzinie pojawiły się modele  21 mm f/2.8, 35 mm f/2, 50 mm f/2 i 85 mm f/2.4. Teraz ofertę rozszerza nowy szerokokątny model 25 mm f/2.4, który trafić ma w gusta m.in. fotografów ulicznych.

Na układ optyczny obiektywu Loxia 25 mm f/2.4 składa się 10 soczewek, ułożonych w 8 grupach, z których dwie to soczewki o anomalnej dyspersji, a jedna jest asferyczna, dzięki czemu dostarczany obraz charakteryzować ma się minimalna aberracją i dystorsją i niewielką różnicą w ostrości między środkiem, a brzegami kadru. Układ ten pozwoli nam na ostrzenie z odległości 25 cm, a przysłonę domkniemy maksymalnie do wartości f/22.

Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 52 mm, sama konstrukcja mierzy zaś 62 x 75 mm przy wadze 393 g. Korpus w całości wykonany został z metalu, a użytkowników, którzy używają aparatów także do filmowania ucieszy możliwości przełączenia pierścienia przysłony na tryb bezstopniowy.

Zdjęcia przykładowe wykonane obiektywem możecie obejrzeć na oficjalnym profilu producenta w serwisie Flickr.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawi się w sprzedaży w marcu 2018 roku w cenie 1299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Rodzina obiektywów Zeiss Loxia

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.zeiss.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
13
2
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
22
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)