Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zeiss Loxia 25 mm f/2.4 - nowy manualny szeroki kąt do bezlusterkowców Sony

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Rodzina manualnych szkieł dedykowanych aparatom z mocowaniem Sony E powiększyła się o nowy model, który zainteresować ma fotografów lubujących się w obiektywach szerokokątnych. Loxia 25 mm f/2.4 oferować ma m.in wysokiej jakości optykę i płynną regulację przysłony.

Manualne obiektywy z serii Loxia pomyślane zostały jako wysokiej jakości, kompaktowe towarzystwo dla bezlusterkowych aparatów systemu Sony. Do tej pory rodzinie pojawiły się modele  21 mm f/2.8, 35 mm f/2, 50 mm f/2 i 85 mm f/2.4. Teraz ofertę rozszerza nowy szerokokątny model 25 mm f/2.4, który trafić ma w gusta m.in. fotografów ulicznych.

Na układ optyczny obiektywu Loxia 25 mm f/2.4 składa się 10 soczewek, ułożonych w 8 grupach, z których dwie to soczewki o anomalnej dyspersji, a jedna jest asferyczna, dzięki czemu dostarczany obraz charakteryzować ma się minimalna aberracją i dystorsją i niewielką różnicą w ostrości między środkiem, a brzegami kadru. Układ ten pozwoli nam na ostrzenie z odległości 25 cm, a przysłonę domkniemy maksymalnie do wartości f/22.

Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 52 mm, sama konstrukcja mierzy zaś 62 x 75 mm przy wadze 393 g. Korpus w całości wykonany został z metalu, a użytkowników, którzy używają aparatów także do filmowania ucieszy możliwości przełączenia pierścienia przysłony na tryb bezstopniowy.

Zdjęcia przykładowe wykonane obiektywem możecie obejrzeć na oficjalnym profilu producenta w serwisie Flickr.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawi się w sprzedaży w marcu 2018 roku w cenie 1299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Rodzina obiektywów Zeiss Loxia

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.zeiss.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)