Vogitländer zapowiedział nowe obiektywy z mocowaniem Sony E

0
Michał Chrzanowski
9 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dobra informacja dla fotografów korzystających z aparatów Sony z mocowaniem E. Przed chwilą firma Vogitländer zapowiedziała trzy nowe pełnoklatkowe obiektywy. Szerokokątne stałki 10 mm f/5.6, 12 mm f/5.6 i 15 mm f/4.5 będą dostępne na rynku na wiosnę 2016 roku.
Wiosną 2016 roku (nie podano dokładnej daty) będziemy świadkami pojawienia się na rynku trzech pełnoklatkowych obiektywów Vogitländera, które będą kompatybilne z bezlusterkowacami Sony z mocowaniem E.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Modele Vogitlander 10 mm F 5,6 Hyper-Wide_Heliar, 12 mm F 5,6 Ultra-Wide-Heliar i 15 mm F 4,5 Super-Wide-Heliar to ultra-szerokie stałki, które zdaniem producenta powinny się świetnie sprawdzić w fotografii krajobrazu i architektury.

Obiektywy 12 mm i 15 mm są już dostępne na rynku, lecz w wersjach z mocowaniem VM (użytkownicy Sony mogą z nich korzystać za pomocą adaptera Metabones). Z kolei model o ogniskowej 10 mm będzie kompletnie nową konstrukcją, która na rynku pojawi się z mocowaniem Sony E oraz wspomnianym VM. Z obiektywów mają być przesyłane do korpusu informacje o długości ogniskowej oraz o przysłonie. Ponadto, konstrukcje będą posiadały możliwość przełączania pomiędzy płynną a skokową regulacją przysłony.

Jak na razie to wszystkie szczegóły, które podał producent na temat zapowiedzianych obiektywów. Więcej informacji powinno się ukazać niebawem na stronie www.voigtlaender.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Średnioformatowa „szklarnia“ Fujifilm prezentuje się coraz okazalej. Dziś producent zaprezentował także model Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - najmniejszy i najlżejszy...
0
0
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Kompaktowa i uszczelniona konstrukcja, stabilizowana optyka zapewniająca wysoką jakość obrazu oraz wydajny AF - oto najnowszy wszechstronny zoom Fujifilm Fujinon XF...
3
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E  - znamy polską cenę
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E - znamy polską cenę
Wyczekiwana Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro do systemy Sony E wreszcie zadebiutowała na naszym rynku. Zobaczcie ile musimy zapłacić za szkło, które powinno...
30
0