Vogitländer zapowiedział nowe obiektywy z mocowaniem Sony E

0
Michał Chrzanowski
9 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dobra informacja dla fotografów korzystających z aparatów Sony z mocowaniem E. Przed chwilą firma Vogitländer zapowiedziała trzy nowe pełnoklatkowe obiektywy. Szerokokątne stałki 10 mm f/5.6, 12 mm f/5.6 i 15 mm f/4.5 będą dostępne na rynku na wiosnę 2016 roku.
Wiosną 2016 roku (nie podano dokładnej daty) będziemy świadkami pojawienia się na rynku trzech pełnoklatkowych obiektywów Vogitländera, które będą kompatybilne z bezlusterkowacami Sony z mocowaniem E.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Modele Vogitlander 10 mm F 5,6 Hyper-Wide_Heliar, 12 mm F 5,6 Ultra-Wide-Heliar i 15 mm F 4,5 Super-Wide-Heliar to ultra-szerokie stałki, które zdaniem producenta powinny się świetnie sprawdzić w fotografii krajobrazu i architektury.

Obiektywy 12 mm i 15 mm są już dostępne na rynku, lecz w wersjach z mocowaniem VM (użytkownicy Sony mogą z nich korzystać za pomocą adaptera Metabones). Z kolei model o ogniskowej 10 mm będzie kompletnie nową konstrukcją, która na rynku pojawi się z mocowaniem Sony E oraz wspomnianym VM. Z obiektywów mają być przesyłane do korpusu informacje o długości ogniskowej oraz o przysłonie. Ponadto, konstrukcje będą posiadały możliwość przełączania pomiędzy płynną a skokową regulacją przysłony.

Jak na razie to wszystkie szczegóły, które podał producent na temat zapowiedzianych obiektywów. Więcej informacji powinno się ukazać niebawem na stronie www.voigtlaender.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły