Zeiss Distagon 35mm f/1,4 ZM - jasna 35-tka dla Leiki

Photokina 2014 Podczas targów Photokina firma Zeiss zaprezentowała nowy obiektyw z bagnetem M. Zeiss Distagon 35mm f/1,4 ZM to super jasny szerszy standard przeznaczony do współpracy z aparatami Leica i Zeiss Ikon. W porównaniu do oferowanego przez koncern z Solms Summiluksa, produkt Zeissa to wręcz okazja!
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

Do tej pory użytkownicy aparatów z bagnetem Leica M, którzy chcieli korzystać z super jasnej 35-tki mieli dwa wyjścia. Albo mogli wydać olbrzymie pieniądzę na obiektyw Leica Summilux f/1,4 ASPH., który kosztuje bagatela 18 000 złotych lub mogli korzystać z optyki Voigtlandera, zdecydowanie tańszej ale dającej słabsze rezultaty, zwłaszcza na matrycach cyfrowych.

Dziś firma Zeissa zaprezentowała nowy obiektyw, który zmienia tę sytuację. Zeiss Distagon 35mm f/1,4 ZM to solidny, metalowy obiektyw, który ma oferować świetną jakość obrazu. Jak na obiektyw przeznaczony do krycia pełnej klatki, ma dość kompaktowe wymiary 60 x 65 mm. Średnica mocowania filtra również jest niewielka - 49 mm. Konstrukcja optyczna składa się z 10 soczewek ułożonych w 7 grupach. Przysłona została wykonana z 7 listków. Całość waży 381 g.

Nowy Distagon to na tle Summiluksa duża okazja. Kosztuje "zaledwie" 2000 euro lub 2300 dolarów. Na razie nie wiemy kiedy ta propozycja wejdzie do sprzedaży

Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: zeiss
logo logo
Magazyny
Zamów