zeiss

Wszystkie artykuły z tagiem: "zeiss" w serwisie fotopolis.pl:
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 już dostępny w przedsprzedaży
„Rewelacyjna jakość i wyrazistość obrazu oraz plastyka zbliżona do średniego formatu“ - takimi słowami Zeiss opisuje najnowszego Otusa 100 mm f/1.4. Portretówka właśnie trafiła do przedsprzedaży. Zobaczcie ile za nią przyjdzie nam zapłacić.
30 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
Nikon zakopuje topór wojenny z Zeissem i ASML. Otrzyma 150 milionów euro
Gdy wiosną zeszłego roku Nikon przegrał proces patentowy, który sam wytoczył, od razu zapowiedział apelację. Jak widać upór popłaca. Producent zawarł ugodę, w ramach której otrzymać ma 150 mln euro zadośćuczynienia.
25 Sty 2019
Maciej Luśtyk
0
Tak wygląda praca z aparatem Zeiss ZX1. Czy nadchodzi nowy król kompaktów?
Zaprezentowany podczas tegorocznej Photokiny Zeiss ZX1 to jeden z najbardziej śmiałych konceptów ostatnich lat. Jak nowoczesne rozwiązania wypadają w praktyce? Zobaczcie.
24 Gru 2018
Maciej Luśtyk
16
Chcesz zacząć tworzyć filmy poklatkowe? Ten obszerny wideoporadnik pokaże Ci jak robić to dobrze
Ostatnimi czasy timelapsy stają się coraz bardziej popularne. Choć podstawy są bardzo proste, opanowanie tej techniki wymaga długiego doskonalenia umiejętności. Wszystkiego, co musisz wiedzieć o timelapsach dowiesz się z tego wideoporadnika.
20 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Wystartował Zeiss Photography Award 2019. Do wygrania nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro
Czwarta edycja prestiżowego Zeiss Photography Award czeka na Wasze zgłoszenia. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „niespodziewane i zaskakujące“ historie. Zdjęcia można nadsyłać do początku lutego 2019 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.
28 Lis 2018
Michał Chrzanowski
0
Zeiss Batis 40 mm f/2 Close Focus - znamy polską cenę i dostępność
Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF to już piąty obiektyw z tej serii do pełnoklatkowych aparatów Sony. Kompaktowy odporny na warunki pogodowe, minimalistyczny design z charakterystycznym wbudowanym wyświetlaczem OLED oraz ponadprzeciętna optyka, uniwersalna ogniskowa i krótka minimalna odległość ostrzenia mają sprawić, że znajdzie się dla niego miejsce w arsenale wielu fotografów.
16 Paź 2018
Michał Chrzanowski
0
Zeiss ZX1 - pełnoklatkowy kompakt na nowo definiuje pojęcie mobilności
Tegoroczna Photokina kolejny raz zaskakuje. Do grona producentów aparatów dołącza Zeiss z oryginalnym pełnoklatkowym kompaktem, który zainteresuje niejednego fotografa.
27 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Czy Zeiss zaprezentuje pełnoklatkowy aparat?
Od kilku dni znany producent optyki podsyca emocje fotografów prezentując tajemnicze zapowiedzi nowego aparatu. Według doniesień, ma to być pełnoklatkowy kompakt.
24 Sie 2018
Maciej Luśtyk
1
Nikon przegrywa proces patentowy, który sam wytoczył. Musi zapłacić prawie pół miliona euro
W zeszłym roku Nikon wytoczył sprawę sądową firmom ASML i Zeiss, które miały dopuszczać się naruszenia jednego z patentów producenta. Decyzja sądu jest jednak daleka od tego, czego oczekiwała firma.
13 Cze 2018
Maciej Luśtyk
1
Zeiss Super Prime - nowa linia pełnoklatkowych obiektywów filmowych
Szkła kierowane do filmowców to konstrukcje najwyższej klasy. Zeiss chce jednak w tym segmencie podnieść poprzeczkę i prezentuje linię jasnych stałek, które wyznaczyć mają standardy na nadchodzące lata.
28 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0