Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na rynku?

Choć smartfony Vivo możemy w Polsce kupić dopiero od października, chińska marka jest jednym z 5 największych producentów smartfonów na świecie. Teraz będzie miała szansę jeszcze mocniej ugruntować swoją pozycję, a to za sprawą zawiązania współpracy z Zeissem.

Podobnie jak w przypadku Leiki i Huaweia, współpraca będzie opierać się na wymianie know-how i technologii z zakresu optyki i obrazowania. W tym celu firmy uruchamiają wspólny program R&D, który przesunąć ma granice smartfonowej fotografii jeszcze dalej.

Efekty współpracy Zeiss i Vivo zobaczymy prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Pierwsze efekty współpracy zobaczy wraz z nadchodzącymi flagowcami serii X60. Póki co, nie wiemy jeszcze czym zaowocuje nowe przedsięwzięcie, ale sam układ aparatów prezentuje się podobnie jak w przypadku serii X50. Pierwsze przecieki mówią o czterech tylnych aparatach, z 48-megapikselowym modułem głównym (f/1,48), 13-megapikselowym obiektywem ultraszerokokątnym, 13-megapikselowym obiektywem portretowym i 8-megapikselowym peryskopowym teleobiektywem.

Jednym słowem nic, czego jeszcze nie widzielibyśmy u konkurencji, ale wrażenie robi jasność głównego obiektywu, a obydwaj producenci zapewne nie zapomnieli o software’owej magii, która to w większości odpowiada dzisiaj za wygląd zdjęć ze smartfonów.

Czy Vivo wyrośnie na fotograficznego giganta?

Cóż, o wszystkim przekonamy się już niebawem. Nowe smartfony Vivo z układami Zeissa mogą zostać pokazane jeszcze w tym roku. Warto też przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz kiedy Zeiss podejmuje współpracę z producentami telefonów. Warto wspomnieć tu chociażby Sony i Nokię. Być może to jednak właśnie wspólny projekt z chińczykami pozwoli wyrobić markę niemieckiemu producentowi w świecie smartfonów.

Więcej informacji znajdziecie zeiss.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Leitz Phone 1 - Leica prezentuje swój pierwszy smartfon. Ma 1-calową matrycę
Leitz Phone 1 - Leica prezentuje swój pierwszy smartfon. Ma 1-calową matrycę
Leica to producent aparatów, który najmocniej zaznacza swoją obecną na rynku smartfonów. Po latach współpracy z Huaweiem, prezentuje wreszcie swój pierwszy własny...
0
1
Profoto Camera - nowa aplikacja do fotografowanie smartfonem z lampami błyskowymi
Profoto Camera - nowa aplikacja do fotografowanie smartfonem z lampami błyskowymi
Nową aplikację na smartfony prezentuje Profoto. Dzięki niej telefon w pełni współpracuje z głowicami błyskowymi Profoto i zapisuje zdjęcia w formacie RAW.
0
0
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już niebawem w każdym smartfonie
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już...
Sensor ISOCELL JN1 bije rekord rozmiaru pojedynczego piksela i obiecuje rewolucję na rynku mobilnych telefonów ze średniego i niższego segmentu.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)