Wystartował Zeiss Photography Award 2019. Do wygrania nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

0
Michał Chrzanowski
28 Listopad 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Czwarta edycja prestiżowego Zeiss Photography Award czeka na Wasze zgłoszenia. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „niespodziewane i zaskakujące“ historie. Zdjęcia można nadsyłać do początku lutego 2019 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.

Ruszyła czwarta odsłona konkursu Zeiss Photography Award, który jest kierowany do osób realizujących cykle i projekty oraz opowiadających historie. Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdołał już zyskać ogromne uznanie i popularność wśród amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy umieją zaprezentować piękno otaczającego świata, a także pokazać jego palące problemy. Konkurs z roku na rok bije swoje własne rekordy popularności. Do jego ostatniej odsłony zgłoszonych zostało niemal 90 tys. zdjęć przez prawie 12 tys. fotografów z ponad 140 krajów świata.

„Seeing Beyond - The Unexpected“

W roku ubiegłym mogliśmy zobaczyć cykle ukazujące „nieopowiedziane historie“. W tym roku jednak organizatorzy zmienili temat przewodni konkursu. Teraz będą skupiać swoją uwagę na poszukiwaniu „niespodziewanych i zaskakujących“ obrazów. - „Seeing Beyond - The Unexpected“ wymaga od fotografów zaprezentowania serii zdjęć, która z jednej strony obrazuje codzienność, a z drugiej przedstawia coś nieprzewidzianego lub zaskakującego - niezależnie od tego, czy dzieje się to poprzez krajobraz i środowisko, czy poprzez ludzką ekspresję, emocje i interakcje, poprzez polityczne lub społeczne przyczyny lub coś bardziej koncepcyjnego. Ten „nieoczekiwany“ element może być globalny lub bardzo osobisty, może pokazać kogoś znajomego w nowy sposób, albo rzucić światło na coś zupełnie innego. Wszystkie rodzaje fotografii są mile widziane przez jurorów - zaznaczają organizatorzy.

fot. Nick Hannes, zdjęcie ze zwycięskiego cyklu „Garden of Delight’

Co należy zrobić?

„Seeing Beyond - The Unexpected“ wymaga od fotografów nadesłania serii składającej się z 5-10 zdjęć, które odpowiadają tematyce konkursu. Prace można nadsyłać za pośrednictwem strony www.worldphoto.org do 8 lutego 2019 roku. Na laureata tegorocznej edycji konkursu czekają obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości 12 tys. euro oraz kwota 3 tys. euro, która zostanie przeznaczona na kontynuację rozpoczętego projektu. Poza tym nagrodzone prace finalistów będą stanowiły także część wystawy Sony World Photography Exhibition, która będzie prezentowana w Somerset House w Londynie.

fot. Stephanie Gengotti, z cyklu „​Circus love, Les Pêcheurs de Rêves“, wyróżnienie w konkursie 2018 Zeiss Photography Award

W tej edycji zgłoszone prace będą oceniać: Simon Frederick, Dagmar Seeland i Shoair Mavlian. Jury, które skupi się zarówno na jakości fotograficznej, jak i kreatywności nadesłanych prac, szczególnie szuka mocnych historii będących wyraźnie widocznych na zdjęciach. Lista wyłonionych finalistów zostanie opublikowana 26 marca, zaś laureata nagrody głównej poznamy w kwietniu podczas ceremonii, która już tradycyjnie będzie stanowić część Sony World Photography Awards. Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin Zeiss Photography Award możecie znaleźć na stronie www.worldphoto.org.

zdjęcie główne: fot. Nick Hannes, zdjęcie ze zwycięskiego cyklu „Garden of Delight

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bezpłatne spotkanie z Maksymilianem i Magdaleną Rigamonti w Muzeum Powstania Warszawskiego
Bezpłatne spotkanie z Maksymilianem i Magdaleną Rigamonti w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii” Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje spotkania z najbardziej znanymi i...
0
0
Już dziś spotkanie z Wojciechem Plewińskim i premiera pierwszej książki WJF
Już dziś spotkanie z Wojciechem Plewińskim i premiera pierwszej książki WJF
Dziś ostatnie spotkanie z 12. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografii. Ze słuchaczami porozmawia jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, Wojciech Plewiński. Start o...
10
0
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
64
0