Wystartował Zeiss Photography Award 2019. Do wygrania nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

Wystartował Zeiss Photography Award 2019. Do wygrania nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

Czwarta edycja prestiżowego Zeiss Photography Award czeka na Wasze zgłoszenia. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „niespodziewane i zaskakujące“ historie. Zdjęcia można nadsyłać do początku lutego 2019 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.

Ruszyła czwarta odsłona konkursu Zeiss Photography Award, który jest kierowany do osób realizujących cykle i projekty oraz opowiadających historie. Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdołał już zyskać ogromne uznanie i popularność wśród amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy umieją zaprezentować piękno otaczającego świata, a także pokazać jego palące problemy. Konkurs z roku na rok bije swoje własne rekordy popularności. Do jego ostatniej odsłony zgłoszonych zostało niemal 90 tys. zdjęć przez prawie 12 tys. fotografów z ponad 140 krajów świata.

„Seeing Beyond - The Unexpected“

W roku ubiegłym mogliśmy zobaczyć cykle ukazujące „nieopowiedziane historie“. W tym roku jednak organizatorzy zmienili temat przewodni konkursu. Teraz będą skupiać swoją uwagę na poszukiwaniu „niespodziewanych i zaskakujących“ obrazów. - „Seeing Beyond - The Unexpected“ wymaga od fotografów zaprezentowania serii zdjęć, która z jednej strony obrazuje codzienność, a z drugiej przedstawia coś nieprzewidzianego lub zaskakującego - niezależnie od tego, czy dzieje się to poprzez krajobraz i środowisko, czy poprzez ludzką ekspresję, emocje i interakcje, poprzez polityczne lub społeczne przyczyny lub coś bardziej koncepcyjnego. Ten „nieoczekiwany“ element może być globalny lub bardzo osobisty, może pokazać kogoś znajomego w nowy sposób, albo rzucić światło na coś zupełnie innego. Wszystkie rodzaje fotografii są mile widziane przez jurorów - zaznaczają organizatorzy.

fot. Nick Hannes, zdjęcie ze zwycięskiego cyklu „Garden of Delight’

Co należy zrobić?

„Seeing Beyond - The Unexpected“ wymaga od fotografów nadesłania serii składającej się z 5-10 zdjęć, które odpowiadają tematyce konkursu. Prace można nadsyłać za pośrednictwem strony www.worldphoto.org do 8 lutego 2019 roku. Na laureata tegorocznej edycji konkursu czekają obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości 12 tys. euro oraz kwota 3 tys. euro, która zostanie przeznaczona na kontynuację rozpoczętego projektu. Poza tym nagrodzone prace finalistów będą stanowiły także część wystawy Sony World Photography Exhibition, która będzie prezentowana w Somerset House w Londynie.

fot. Stephanie Gengotti, z cyklu „​Circus love, Les Pêcheurs de Rêves“, wyróżnienie w konkursie 2018 Zeiss Photography Award

W tej edycji zgłoszone prace będą oceniać: Simon Frederick, Dagmar Seeland i Shoair Mavlian. Jury, które skupi się zarówno na jakości fotograficznej, jak i kreatywności nadesłanych prac, szczególnie szuka mocnych historii będących wyraźnie widocznych na zdjęciach. Lista wyłonionych finalistów zostanie opublikowana 26 marca, zaś laureata nagrody głównej poznamy w kwietniu podczas ceremonii, która już tradycyjnie będzie stanowić część Sony World Photography Awards. Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin Zeiss Photography Award możecie znaleźć na stronie www.worldphoto.org.

zdjęcie główne: fot. Nick Hannes, zdjęcie ze zwycięskiego cyklu „Garden of Delight

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0