Czy Zeiss zaprezentuje pełnoklatkowy aparat?

1

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Od kilku dni znany producent optyki podsyca emocje fotografów prezentując tajemnicze zapowiedzi nowego aparatu. Według doniesień, ma to być pełnoklatkowy kompakt.

“Żadna marka nie może czuć się bezpieczna w bezlusterkowej dżungli” - brzmi hasło, którym opatrzona jest najświeższa zapowiedź aparatu sygnowanego logiem Zeiss. Wcześniejsze mówiły między innymi o brakach w ofercie i kamieniu milowym, który ma je wypełnić.

Sama zapowiedź zdradza właściwie niewiele. Widoczna soczewka i coś co wygląda na spust migawki świadczą o tym, że będziemy mieli do czynienia z aparatem fotograficznym o oryginalnym wzornictwie. Dalszych informacji dostarczają serwisy plotkarskie.

Według doniesień ma to być pełnoklatkowy kompakt, zbudowany we współpracy z Sony, prawdopodobnie bazujący na modelu RX1R II, a jego cena oscylować ma na poziomie 3 tys. dolarów. Możliwe więc, że będziemy mieli do czynienia z czymś na wzór pamiętnych modeli Hasselblad Lunar i Stellar, być może jednak Zeiss podejdzie do tego zadania bardziej ambitnie. Plotki o aparacie fotograficznym Zeiss krążą już bowiem w sieci od dobrych kilku lat.

Możliwe jest też, że zobaczymy kolejny nowy system. Hasło reklamowe wydaje się bowiem przeczyć idei kompaktu. O tym przekonać mamy się już niebawem. Aparat ma zostać zaprezentowany jeszcze przed tegoroczną Photokiną.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photorumors.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
47
7
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Jak tłumaczy producent, inspiracją do stworzenia tej unikalnej konstrukcji, była historia fotografa wojennego, któremu Leica mogła uratować życie.
8
0
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)