Photokina 2018 - największe na świecie targi fotograficzne już w przyszłym miesiącu

2
Maciej Luśtyk
15 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Chcesz poznać nowinki technologiczne, którymi branża będzie żyła przez najbliższe miesiące, szukasz nowych kontaktów, a może po prostu chcesz kupić taniej interesujący cię sprzęt i obejrzeć ciekawe wystawy? To wszystko i wiele więcej znajdziesz na tegorocznych targach Photokina, które startują już 26 września.

Tegoroczna edycja największych i najważniejszych targów fotograficznych na świecie będzie edycją szczególną, bo ostatnią która odbywa się w dotychczasowej formule biennale. Od 2019 roku impreza będzie odbywać się co roku, w maju. Oznacza to, że tegoroczną, jesienną edycję od kolejnej będzie dzielić niewiele ponad pół roku. Czy w związku z tym nadchodząca odsłona wydarzenia będzie uboższa?

Na początku roku pojawiały się plotki na temat tego, że niektórzy znani producenci ominąć mają tegoroczne targi, ale koniec końców z bardziej rozpoznawalnych marek nie będzie chyba tylko firmy Elinchrom. Same targi będą co prawda nieco mniejsze niż w przypadku ostatniej edycji - obejmować będą obszar „jedynie” 5 hal - ale na brak atrakcji i tak prawdopodobnie nie będziemy mogli narzekać.

Prawie 500 wystawców

 

Swoje produkty zaprezentuje niemal 500 wystawców z segmentu fotografii, filmu, akcesoriów, druku i wszystkiego co związane z obrazowaniem cyfrowym. Możemy więc także spodziewać się dużej reprezentacji producentów z rynku rzeczywistości wirtualnej, dronów, a swój udział zapowiedzieli także liderzy rynku smartfonów. Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, takich jak wystawy, warsztaty, konkursy czy scenki, na których będzie można sprawdzić możliwości najnowszego sprzętu. Targi to także ciekawy wgląd w rozwiązania przemysłowe i gratka dla dystrybutorów szukających nowych, ciekawych produktów, które mogłyby wzbogacić ich portfolio. Targi są na tyle różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Photokina to także czas najważniejszych premier. To właśnie podczas targów będziemy mieli okazje zobaczyć najbardziej oczekiwane produkty tego roku. Rzeszę ciekawskich przyciągnie na pewno Nikon wraz ze swoim pierwszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem, którego premierę zaplanowano na 23 sierpnia, ale najnowsze produkty według doniesień pokazać także m.in. Fujifilm (nowy aparat średnioformatowy oraz model X-T3), a z pewnością czymś zaskoczą nas także pozostali producenci. W końcu podczas żadnych innych targów nie mamy do czynienia z tyloma prezentacjami sprzętu, co tutaj.

Kiedy i gdzie?

fot. Koelnmesse

Tegoroczne targi Photokina odbędą się w dniach 26-29 września (środa - sobota) 2018 roku, standardowo już w centrum targowym Koelnmesse, przy Messeplatz 1 w Kolonii. Targi otwarte będą codziennie w godzinach 10:00 - 18:00, z wyjątkiem piatku, gdzie stoiska będzie można odwiedzać aż do godziny 21:00.

Ceny biletów

Jeżeli zdecydujemy się kupić bilety przed rozpoczęciem targów, dzienny bilet będzie kosztował nas 35 euro, lub 8 euro (bilet ulgowy). Możemy nabyć także bilety dwudniowe ( 56 euro) oraz karnet na całą imprezę (88 euro). Odwiedzający, którzy nie planują dłuższego pobytu na targach mogą skorzystać z tańszego biletu sobotniego (12 euro), bądź biletu obowiązującego w piątek od godziny 14:00 (8 euro).

fot. Koelnmesse

Największe targi fotograficzne na świecie

Pierwsza Photokina odbyła się w 1950 roku, natomiast od roku 1966 impreza organizowana jest w formie biennale. Odbywające się cyklicznie od prawie 70 lat targi za każdym razem przyciągają najważniejszych producentów z branży fotograficznej i tłumy odwiedzających, którzy pragną na własne oczy zobaczyć ostatnie premiery i technologiczne nowości.

Więcej informacji na temat nadchodzących targów znajdziecie pod adresem photokina.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek fotograficznych ostatniego roku
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek...
Życie Ukrainy Justyna Mielnikiewicz dokumentuje nieprzerwanie od 2008 roku. Wieloletnia praca zaowocowała wyjątkowym projektem, który pod koniec zeszłego roku został...
43
0
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
115
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)