Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.

„Portret osobisty...” jest propozycją w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz".

Zbiorowy portret mieszkańców Warszawy

W ramach projektu odbyły się już unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Mikołaja Grynberga, Rafała Milacha i Maćka Nabrdalika. Teraz cza na duet pod postacią Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel. Fotografki sportretują 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. Efektem  spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Magda Wunsche i Agnieszka Samsel

Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością. Podczas spotkań w barze Studio każdy z fotografów opowie o metodach pracy, o swoim sposobie na portretowanie. Rozmówcami fotografów będą twórcy ze świata teatru, którzy w roli w prowadzących będą łączyć dwa światy (fotografii i teatru) w jedną sztukę opowiadania o ludziach i ich emocjach. W ramach spotkania artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera, widza, tworzenia historii i opowiadania o emocjach.

Jak aplikować?

Nabór do czwartej i zarazem ostatniej sesji w ramach projektu potrwa do 4 września 2018 roku. Swój udział można zgłosić na trzy sposoby: wysyłając maila ze zdjęciem na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl, wpisując w tytule “Portret Osobisty”, w realu - zostawiając odbitki swoich zdjęć w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki), lub przy pomocy Instagrama, dodając zdjęcie opisane hashtagiem #portretosobisty. W każdy przypadku należy również dołączyć krótki tekst, będący uzasadnieniem chęci udziału w sesji, lub wyjaśnieniem czym dla kandydata jest portret osobisty.

Sesje fotograficzne odbędą się w dniach 21-22-09.2018, natomiast spotkanie z autorami będzie miało miejsce we wtorek, 25 września o godzinie 18:00, we wspomnianym barze Studio.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8