Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.

„Portret osobisty...” jest propozycją w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz".

Zbiorowy portret mieszkańców Warszawy

W ramach projektu odbyły się już unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Mikołaja Grynberga, Rafała Milacha i Maćka Nabrdalika. Teraz cza na duet pod postacią Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel. Fotografki sportretują 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. Efektem  spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Magda Wunsche i Agnieszka Samsel

Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością. Podczas spotkań w barze Studio każdy z fotografów opowie o metodach pracy, o swoim sposobie na portretowanie. Rozmówcami fotografów będą twórcy ze świata teatru, którzy w roli w prowadzących będą łączyć dwa światy (fotografii i teatru) w jedną sztukę opowiadania o ludziach i ich emocjach. W ramach spotkania artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera, widza, tworzenia historii i opowiadania o emocjach.

Jak aplikować?

Nabór do czwartej i zarazem ostatniej sesji w ramach projektu potrwa do 4 września 2018 roku. Swój udział można zgłosić na trzy sposoby: wysyłając maila ze zdjęciem na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl, wpisując w tytule “Portret Osobisty”, w realu - zostawiając odbitki swoich zdjęć w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki), lub przy pomocy Instagrama, dodając zdjęcie opisane hashtagiem #portretosobisty. W każdy przypadku należy również dołączyć krótki tekst, będący uzasadnieniem chęci udziału w sesji, lub wyjaśnieniem czym dla kandydata jest portret osobisty.

Sesje fotograficzne odbędą się w dniach 21-22-09.2018, natomiast spotkanie z autorami będzie miało miejsce we wtorek, 25 września o godzinie 18:00, we wspomnianym barze Studio.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2