Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.

„Portret osobisty...” jest propozycją w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz".

Zbiorowy portret mieszkańców Warszawy

W ramach projektu odbyły się już unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Mikołaja Grynberga, Rafała Milacha i Maćka Nabrdalika. Teraz cza na duet pod postacią Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel. Fotografki sportretują 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. Efektem  spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Magda Wunsche i Agnieszka Samsel

Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością. Podczas spotkań w barze Studio każdy z fotografów opowie o metodach pracy, o swoim sposobie na portretowanie. Rozmówcami fotografów będą twórcy ze świata teatru, którzy w roli w prowadzących będą łączyć dwa światy (fotografii i teatru) w jedną sztukę opowiadania o ludziach i ich emocjach. W ramach spotkania artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera, widza, tworzenia historii i opowiadania o emocjach.

Jak aplikować?

Nabór do czwartej i zarazem ostatniej sesji w ramach projektu potrwa do 4 września 2018 roku. Swój udział można zgłosić na trzy sposoby: wysyłając maila ze zdjęciem na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl, wpisując w tytule “Portret Osobisty”, w realu - zostawiając odbitki swoich zdjęć w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki), lub przy pomocy Instagrama, dodając zdjęcie opisane hashtagiem #portretosobisty. W każdy przypadku należy również dołączyć krótki tekst, będący uzasadnieniem chęci udziału w sesji, lub wyjaśnieniem czym dla kandydata jest portret osobisty.

Sesje fotograficzne odbędą się w dniach 21-22-09.2018, natomiast spotkanie z autorami będzie miało miejsce we wtorek, 25 września o godzinie 18:00, we wspomnianym barze Studio.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)