Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty

Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.

„Portret osobisty...” jest propozycją w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz".

Zbiorowy portret mieszkańców Warszawy

W ramach projektu odbyły się już unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Mikołaja Grynberga, Rafała Milacha i Maćka Nabrdalika. Teraz cza na duet pod postacią Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel. Fotografki sportretują 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. Efektem  spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Magda Wunsche i Agnieszka Samsel

Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością. Podczas spotkań w barze Studio każdy z fotografów opowie o metodach pracy, o swoim sposobie na portretowanie. Rozmówcami fotografów będą twórcy ze świata teatru, którzy w roli w prowadzących będą łączyć dwa światy (fotografii i teatru) w jedną sztukę opowiadania o ludziach i ich emocjach. W ramach spotkania artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera, widza, tworzenia historii i opowiadania o emocjach.

Jak aplikować?

Nabór do czwartej i zarazem ostatniej sesji w ramach projektu potrwa do 4 września 2018 roku. Swój udział można zgłosić na trzy sposoby: wysyłając maila ze zdjęciem na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl, wpisując w tytule “Portret Osobisty”, w realu - zostawiając odbitki swoich zdjęć w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki), lub przy pomocy Instagrama, dodając zdjęcie opisane hashtagiem #portretosobisty. W każdy przypadku należy również dołączyć krótki tekst, będący uzasadnieniem chęci udziału w sesji, lub wyjaśnieniem czym dla kandydata jest portret osobisty.

Sesje fotograficzne odbędą się w dniach 21-22-09.2018, natomiast spotkanie z autorami będzie miało miejsce we wtorek, 25 września o godzinie 18:00, we wspomnianym barze Studio.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0