Rusza "Portret osobisty... vol. 4". Zostań bohaterem zdjęć znakomitych polskich fotografów i fotografek

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Zgłoś się do projektu „Portret osobisty..." i zostań bohaterem zdjęć znakomitych polskich fotografów i fotografek: Zuzy Krajewskiej, Michała Łuczaka oraz duetu Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński.

„Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” odbywa się w ramach cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. To już czwarta edycja tego projektu, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to spotkanie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. Zrzucenie „maski” lub pozostanie w niej. Moment wspólnej intymności, która jest tu i teraz. Wykonanie najlepszego portretu dla każdego twórcy i jego bohatera to za każdym razem inna historia.

W ramach projektu odbędą się unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Zuzę Krajewską, Michała Łuczaka oraz duet Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński – uznanych polskich artystów i artystki. Każdy z nich spotka i sportretuje 7 wybranych osób, w tym mieszkańców Warszawy (rekrutacja na podstawie zgłoszeń). Efektem spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe będące wyrazem indywidualnego stylu twórców. Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością w Teatrze Powszechnym. Będzie to okazja do wysłuchania historii o metodach pracy, o autorskim sposobie na portretowanie, a ich rozmówcami będą twórcy ze świata teatru.

Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński - autoportret

Podczas prac nad projektem powstaną również filmy dotyczące sztuki portretu, których bohaterami będą zaproszeni fotografowie i fotografki. Zrealizuje je Piotr Małecki – fotograf, ale też reżyser filmów dokumentalnych.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pt. „Portret osobisty vol. 4" w Instytucie Fotografii Fort w Warszawie a w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera filmów Piotra Małeckiego o tym samym tytule.

Daty planowanych rekrutacji do sesji, sesji fotograficznych i spotkań

  • Michał Łuczak - rekrutacja do sesji: 7–20.07.2021, sesje fotograficzne: 26.07–1.08.2021, spotkanie: 7.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)
  • Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński - rekrutacja do sesji: 26.07–06.08.2021, sesje fotograficzne: 13-14.08.2021, spotkanie: 27.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)
  • Zuza Krajewska - rekrutacja do sesji: 9.08–22.08.2021, sesje fotograficzne: 28–4.09.2021, spotkanie: 21.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)

Zuza Krajewska x LUSIA - autoportret

Zasady udziału w sesjach fotograficznych

Do udziału w każdej sesji zaproszonych zostanie 7 osób wybranych przez fotografki i fotografów podczas poprzedzającej ją rekrutacji. Pełne zgłoszenie powinno zawierać zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się (portret może być wykonany samodzielnie lub przez osoby trzecie), swój numer telefonu oraz pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):

1. Dlaczego chcesz wziąć udział w tym projekcie i stanąć przed obiektywem danego fotografa, fotografki czy duetu?

2. Co dla Ciebie znaczy fraza „portret osobisty”?

Michał Łuczak - autoportret

Jak zgłosić swój udział?

  • MAILOWO: na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl należy przysłać maila tytułem „Portret osobisty IMIĘ NAZWISKO [FOTOGRAFA, FOTOGRAFKI, DUETU]”. Prosimy w treści maila zamieścić odpowiedź na pytanie, załączyć zdjęcie i numer telefonu,
  • W REALU: odbitkę zdjęcia wraz z odpowiedzią na pytanie i numerem telefonu (na odwrocie, bądź na oddzielnej kartce we wspólnej kopercie) można wysłać na adres: Fundacja Powiększenie, Zwycięzców 42/42, 03-938 Warszawa. Uwaga! Zgłoszenie musi dotrzeć do Organizatora w terminie prowadzonej rekrutacji,
  • NA INSTAGRAMIE: dodając w trakcie trwania rekrutacji zdjęcie z hashtagami: #portretosobisty4 #imienazwisko wg wzoru: #zuzakrajewska, #michalluczak, #korzenieckaroginski

Więcej informacji na stronach: wszyscyjestesmyfotografami.pl, fb: wszyscyjestesmyfotografami, ig: wszyscyjestesmyfotografami

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Sony startuje z kolejnymi świetnymi promocjami. W najnowszym zimowym cashbacku do 15 stycznia kupisz ponad 40 aparatów i obiektywów z dużymi upustami. 
17
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Wystartował nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez magazyn ViVA! Najlepsze zdjęcia w pięciu kategoriach wybiorą m.in. Ryszard Horowitz, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska...
13
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Pasjonujesz się lub zajmujesz zawodowo geologią, a przy tym fotografujesz lub filmujesz? Nie przegap Konkursu Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”. Na zwycięzców czekają...
19
Powiązane artykuły