portret

Wszystkie artykuły z tagiem: "portret" w serwisie fotopolis.pl:
Czym jest sztuka portretowania? Odpowiedź poznasz podczas warszawskiego spotkania z Rafałem Milachem
Już w najbliższy czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie organizowane w ramach projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 2“. Jego bohaterami będą: Rafał Milach - fotograf i Marcin Cecko - poeta i dziennikarz. Obaj rozmawiać będą o sztuce portretowania, o emocjach i energii.
22 Cze 2018
Michał Chrzanowski
0
Samyang AF 85 mm f/1.4 EF - jasna portretówka z autofokusem do Canona
Samyang powiększył właśnie swoją ofertę o drugi obiektyw stałoogniskowy z AF, który jest kompatybilny z pełnoklatkowymi lustrzankami Canona. Model AF 85 mm f/1.4 EF ma odznaczać się wysoką jakością i plastyką obrazu oraz wydajnym AF.
18 Cze 2018
Michał Chrzanowski
4
Ten wideoporadnik nauczy Cię, jak skutecznie zapanować nad tłem
Co zrobić, gdy nie mamy ciekawego tła, a chcemy wykonać przykuwający uwagę portret? Na to pytanie odpowiada Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect. W swoim filmie prezentuje on zaawansowaną technikę Photoshopa, dzięki której to Ty będziesz mógł kontrolować to, w jaki sposób będzie wyglądać tło na zdjęciach.
13 Cze 2018
Michał Chrzanowski
0
Zostań bohaterem zdjęć Rafała Milacha
Jeżeli chcesz stanąć przed obiektywem Rafała Milacha, to masz ku temu świetną okazję. Właśnie trwa nabór do drugiej odsłony projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…“ organizowanego w ramach znanego już cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Zgłoszenia możesz nadsyłać do 17 czerwca.
6 Cze 2018
Michał Chrzanowski
0
Zaawansowany retusz portretu od podstaw - filmowe kompendium wiedzy dla fotografa
Najnowszy tutorial Unmesha Dinda z PiXimperfect to prawie godzinny wideoporadnik, dzięki któremu nauczysz się efektywnego retuszu portretu od podstaw.
28 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
Chcesz, aby Twoi klienci podczas sesji pozowali jak profesjonalni modele? Ten film podpowie Ci, w jaki sposób oswoić ich z aparatem
W jaki sposób przygotować naszego początkującego modela, by ten czuł się jak najbardziej naturalnie podczas fotografowania? Odpowiedź poznacie w wideoporadniku przygotowanym przez Justina i Kirby Betancourt.
21 Maj 2018
Michał Chrzanowski
1
Bezpłatne warsztaty z portretu dokumentalnego w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach VII edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”, Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje warsztaty fotograficzne i reporterskie z dziedziny portretu dokumentalnego. Do współpracy zostali zaproszeni uznani twórcy – fotograf Michał Szlaga oraz pisarz Grzegorz Kapla. Warsztaty są bezpłatne, jednak wybór uczestników odbędzie się na podstawie przesłanych zgłoszeń. Zarejestrować się można do 7 maja.
2 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
17 przepisów na błysk w fotografii ślubnej i portretowej
Opanowując pracę ze światłem błyskowym, będziemy w stanie zrobić udane zdjęcia w każdej sytuacji, niezależnie od warunków. Oto 17 doskonałych sposobów na oświetlanie zdjęć ślubnych i portretowych według fotografa Trevora Dayleya.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Jak wykonać makijaż do sesji portretowej? Praktyczne porady na każdą okazję
Wykonując sesje portretowe prędzej czy później znajdziemy się w sytuacji, kiedy np. z uwagi na ograniczony budżet, nie będziemy mogli skorzystać z pomocy profesjonalnego wizażysty. Nie powinniśmy jednak wtedy zupełnie zdawać się na umiejętności naszych modelek, wykonujących przecież codziennie swoje makijaże.
8 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Zdjęcie do portfolio – jak zrobić je dobrze?
Stworzenie prostego portretu, który będzie elegancką wizytówką danej osoby, pozornie nie stanowi dla fotografa żadnego wyzwania. Nie oznacza jednak, że nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam zmierzyć się z tym tematem.
1 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0