portret

Wszystkie artykuły z tagiem: "portret" w serwisie fotopolis.pl:
17 przepisów na błysk w fotografii ślubnej i portretowej
Opanowując pracę ze światłem błyskowym, będziemy w stanie zrobić udane zdjęcia w każdej sytuacji, niezależnie od warunków. Oto 17 doskonałych sposobów na oświetlanie zdjęć ślubnych i portretowych według fotografa Trevora Dayleya.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Jak wykonać makijaż do sesji portretowej? Praktyczne porady na każdą okazję
Wykonując sesje portretowe prędzej czy później znajdziemy się w sytuacji, kiedy np. z uwagi na ograniczony budżet, nie będziemy mogli skorzystać z pomocy profesjonalnego wizażysty. Nie powinniśmy jednak wtedy zupełnie zdawać się na umiejętności naszych modelek, wykonujących przecież codziennie swoje makijaże.
8 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Zdjęcie do portfolio – jak zrobić je dobrze?
Stworzenie prostego portretu, który będzie elegancką wizytówką danej osoby, pozornie nie stanowi dla fotografa żadnego wyzwania. Nie oznacza jednak, że nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam zmierzyć się z tym tematem.
1 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Ogniskowa a perspektywa. Zobacz, jak dobór obiektywu wpływa na wygląd zdjęcia
O tym, że poszczególne ogniskowe różnie wpływają na perspektywę i odwzorowanie obiektów na zdjęciach wie większość doświadczonych fotografów. Poznanie tego zagadnienia jest jednak wyjątkowo istotne dla początkujących, którzy próbują swoich sił w portrecie.
25 Mar 2018
Maciej Luśtyk
18
Agata Serge: "By zaistnieć, trzeba działać"
O nawiązywaniu relacji, poszukiwaniu modelek i roli Instagrama w pracy fotografa komercyjnego rozmawiamy z młodą i utalentowaną portrecistką Agatą Serge.
23 Mar 2018
Maciej Zieliński
5
Postprodukcja zdjęć portretowych od A do Z - wideotutorial
Dobry retusz potrafi uratować przeciętne zdjęcie, a dobre uczynić wyjątkowym. W tych ciekawych wideotutorialach przez swój proces obróbki fotografii portretowych przeprowadza nas Jessica Kobeissi.
22 Mar 2018
Maciej Luśtyk
0
Ostatnie miejsca na warsztaty portretu z Jackiem Porembą na Sycylii
Magazyn Pokochajfotografie.pl i Hasselblad zapraszają na warsztaty fotografii portretowej z Jackiem Porembą, które odbędą się w dniach 15-22 kwietnia na Sycylii. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji średnioformatowe bezlusterkowce Hasselblad X1D.
19 Mar 2018
Promocja
0
Oświetlenie portretu - 6 prostych ustawień, które zawsze się sprawdzą
Zdjęcia portretowe możemy oświetlać na wiele różnych sposobów. Uzyskanie atrakcyjnych rezultatów nie musi być jednak skomplikowane. Sześć często stosowanych, prostych i uniwersalnych ustawień lamp w fotografii portretowej prezentuje Dawid Markoff.
19 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
“Nigdy nie pozwalam się zdominować” - o portretowaniu gwiazd opowiada Nick Wall
Wielu fotografów dużo by dało za możliwość sfotografowania takich gwiazd, jak Will Smith, Michael Caine czy David Bowie - obcowanie ze sławnymi aktorami to dla Nicka Walla chleb powszedni. Nam opowiedział o kulisach swoje pracy.
16 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Kompozycja dla początkujących - 6 prostych zasad udanego portretu
Sztuki portretu można uczyć się całe lata, na szczęście podstawy komponowania tego typu zdjęć można przyswoić w raptem kilka chwil. Oto 6 łatwych porad na temat kompozycji, które pomogą uniknąć Wam częstych błędów.
11 Mar 2018
Maciej Luśtyk
2