Oto prosta sztuczka, która natychmiast „wyszczupli“ Twojego modela

0
Michał Chrzanowski
26 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Co zrobić, aby nie tylko twarz, lecz także cała sylwetka naszego modela wyglądały szczupło? Odpowiedź na to pytanie ma Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny.

Jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią portretową, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, by fotografowane osoby jak najlepiej prezentowały się na zdjęciach. Zdajemy sobie sprawę, że na początku swojej fotograficznej drogi nie będziesz współpracować z profesjonalnymi modelami, a z osobami, które nie często stają przed obiektywem. Jak w takim razie przygotować naszego bohatera, by ten czuł się swobodnie i naturalnie podczas często kilkugodzinnej sesji? Czy istnieją jakieś techniki, dzięki którym zaprezentuje się on jak najlepiej w kadrze?

Odpowiedź brzmi: tak! Jedną z takich sztuczek podzielił się Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny oraz ambasador Nikona. Sekretem jest światło i odpowiednia poza. Jaka? Zobaczcie sami.

 

Sposób ustawiania modela zaproponowany przez Bretta Florensa jest z pewnością dobrze znany zaawansowanym fotografom. Jednak dla początkującego portrecisty może okazać się niemałym objawieniem. W wielkim skrócie podczas komponowania ujęcia powinniśmy skierować twarz fotografowanej osoby w kierunku światła, a ciało zwrócić w przeciwną stronę. Dzięki temu światło i cień optymalnie wymodelują sylwetkę naszego bohatera, a jego twarz oraz talia będą wyglądać na znacznie szczuplejsze.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1