Oto prosta sztuczka, która natychmiast „wyszczupli“ Twojego modela

0
Michał Chrzanowski
26 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Co zrobić, aby nie tylko twarz, lecz także cała sylwetka naszego modela wyglądały szczupło? Odpowiedź na to pytanie ma Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny.

Jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią portretową, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, by fotografowane osoby jak najlepiej prezentowały się na zdjęciach. Zdajemy sobie sprawę, że na początku swojej fotograficznej drogi nie będziesz współpracować z profesjonalnymi modelami, a z osobami, które nie często stają przed obiektywem. Jak w takim razie przygotować naszego bohatera, by ten czuł się swobodnie i naturalnie podczas często kilkugodzinnej sesji? Czy istnieją jakieś techniki, dzięki którym zaprezentuje się on jak najlepiej w kadrze?

Odpowiedź brzmi: tak! Jedną z takich sztuczek podzielił się Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny oraz ambasador Nikona. Sekretem jest światło i odpowiednia poza. Jaka? Zobaczcie sami.

 

Sposób ustawiania modela zaproponowany przez Bretta Florensa jest z pewnością dobrze znany zaawansowanym fotografom. Jednak dla początkującego portrecisty może okazać się niemałym objawieniem. W wielkim skrócie podczas komponowania ujęcia powinniśmy skierować twarz fotografowanej osoby w kierunku światła, a ciało zwrócić w przeciwną stronę. Dzięki temu światło i cień optymalnie wymodelują sylwetkę naszego bohatera, a jego twarz oraz talia będą wyglądać na znacznie szczuplejsze.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0