Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Oto prosta sztuczka, która natychmiast „wyszczupli“ Twojego modela

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Co zrobić, aby nie tylko twarz, lecz także cała sylwetka naszego modela wyglądały szczupło? Odpowiedź na to pytanie ma Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny.

Jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią portretową, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, by fotografowane osoby jak najlepiej prezentowały się na zdjęciach. Zdajemy sobie sprawę, że na początku swojej fotograficznej drogi nie będziesz współpracować z profesjonalnymi modelami, a z osobami, które nie często stają przed obiektywem. Jak w takim razie przygotować naszego bohatera, by ten czuł się swobodnie i naturalnie podczas często kilkugodzinnej sesji? Czy istnieją jakieś techniki, dzięki którym zaprezentuje się on jak najlepiej w kadrze?

Odpowiedź brzmi: tak! Jedną z takich sztuczek podzielił się Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny oraz ambasador Nikona. Sekretem jest światło i odpowiednia poza. Jaka? Zobaczcie sami.

 

Sposób ustawiania modela zaproponowany przez Bretta Florensa jest z pewnością dobrze znany zaawansowanym fotografom. Jednak dla początkującego portrecisty może okazać się niemałym objawieniem. W wielkim skrócie podczas komponowania ujęcia powinniśmy skierować twarz fotografowanej osoby w kierunku światła, a ciało zwrócić w przeciwną stronę. Dzięki temu światło i cień optymalnie wymodelują sylwetkę naszego bohatera, a jego twarz oraz talia będą wyglądać na znacznie szczuplejsze.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich.

zdjęcie główne: pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
67
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
48
2