światło

Wszystkie artykuły z tagiem: "światło" w serwisie fotopolis.pl:
Spektakularne portrety w ostrym słońcu? Ten wideoporadnik pokaże Ci, że jest to możliwe
Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zrobić ciekawe portrety w słoneczny dzień, to najnowszy film Bretta Florensa, profesjonalnego fotografa ślubnego, jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co zrobić, by zdjęcia wykonane w mocnym słońcu prezentowały się możliwie jak najlepiej.
30 Lip 2018
Michał Chrzanowski
2
Oto prosta sztuczka, która natychmiast „wyszczupli“ Twojego modela
Co zrobić, aby nie tylko twarz, lecz także cała sylwetka naszego modela wyglądały szczupło? Odpowiedź na to pytanie ma Brett Florens, profesjonalny fotograf ślubny.
26 Cze 2018
Michał Chrzanowski
0
O tym, co tworzy dobrą fotografię, czyli w poszukiwaniu idealnego światła
Bez światła nie ma fotografii - o tym wie każdy fotograf. Jednak jak nauczyć się rozpoznawać odpowiednie naturalne światło? Nie zawsze jest to łatwe, ale jeśli wiesz, gdzie szukać i czego szukać, prawie zawsze możesz znaleźć idealne światło do zdjęć - o czym przekonuje w swoim najnowszym filmie Sean Tucker.
18 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Oświetlenie portretu - 6 prostych ustawień, które zawsze się sprawdzą
Zdjęcia portretowe możemy oświetlać na wiele różnych sposobów. Uzyskanie atrakcyjnych rezultatów nie musi być jednak skomplikowane. Sześć często stosowanych, prostych i uniwersalnych ustawień lamp w fotografii portretowej prezentuje Dawid Markoff.
19 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Otulające światło, czyli jak wtopić modelkę w jasne tło
Pomysł jest prosty. Modelka rozświetlona za plecami mocnym światłem. Światłem, które dosłownie ją otula. Odrobina nagości i ładna bielizna. Prosty minimalizm, bez zbędnych dodatków...
13 Lut 2018
Redakcja Fotopolis
0
Dzięki temu filmowi poznasz siłę drzemiącą w pracy z jednym światłem
Poskromienie światła to klucz do ciekawych zdjęć. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Ten film nauczy Was jak efektywnie pracować z jednym źródłem światła.
31 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
Broncolor Edge Mask i Focus 110 - nowe modyfikatory światła w ofercie
W zeszłym tygodniu znany producent sprzętu oświetleniowego pokazał nowe lampy Siros L. Teraz oferta producenta została zaktualizowana także o nowe modyfikatory i dyfuzory: nakładki maskujące oraz parasolkę paraboliczną.
23 Maj 2016
Maciej Luśtyk
0
100 miliardów kl/s - wiązka światła sfilmowana przez superszybką kamerę
Za pomocą zastosowania nowej technologii, naukowcom z Washington University w St. Louis udało się sfilmować wiązkę światła w ruchu.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
"Światło w fotografii: magia i nauka" - premiera poradnika
Trwa przedsprzedaż rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii. Magia i nauka". Książka pozwoli Wam zrozumieć podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem. To również znakomite wprowadzenie do tematu pracy ze światłem.
26 Mar 2012
Marcin Grabowiecki
0
Światłem malowane - światło w portrecie i fotografii modowej, część 6
Zapraszamy na szósty odcinek cyklu "Światłem malowane". Tym razem znany fotograf - Szymon Kobusiński - opowiada czytelnikom fotopolis jakie źródła światła wykorzystuje się w fotografii portretowej i fotografii mody. Jak uzyskać efekt "beauty" - bezcieniowy charakter światła? Przeczytajcie koniecznie!
8 Sie 2009
Marta Majewska
0