światło

Wszystkie artykuły z tagiem: "światło" w serwisie fotopolis.pl:
O tym, co tworzy dobrą fotografię, czyli w poszukiwaniu idealnego światła
Bez światła nie ma fotografii - o tym wie każdy fotograf. Jednak jak nauczyć się rozpoznawać odpowiednie naturalne światło? Nie zawsze jest to łatwe, ale jeśli wiesz, gdzie szukać i czego szukać, prawie zawsze możesz znaleźć idealne światło do zdjęć - o czym przekonuje w swoim najnowszym filmie Sean Tucker.
18 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Oświetlenie portretu - 6 prostych ustawień, które zawsze się sprawdzą
Zdjęcia portretowe możemy oświetlać na wiele różnych sposobów. Uzyskanie atrakcyjnych rezultatów nie musi być jednak skomplikowane. Sześć często stosowanych, prostych i uniwersalnych ustawień lamp w fotografii portretowej prezentuje Dawid Markoff.
19 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Otulające światło, czyli jak wtopić modelkę w jasne tło
Pomysł jest prosty. Modelka rozświetlona za plecami mocnym światłem. Światłem, które dosłownie ją otula. Odrobina nagości i ładna bielizna. Prosty minimalizm, bez zbędnych dodatków...
13 Lut 2018
Redakcja Fotopolis
0
Dzięki temu filmowi poznasz siłę drzemiącą w pracy z jednym światłem
Poskromienie światła to klucz do ciekawych zdjęć. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Ten film nauczy Was jak efektywnie pracować z jednym źródłem światła.
31 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
Broncolor Edge Mask i Focus 110 - nowe modyfikatory światła w ofercie
W zeszłym tygodniu znany producent sprzętu oświetleniowego pokazał nowe lampy Siros L. Teraz oferta producenta została zaktualizowana także o nowe modyfikatory i dyfuzory: nakładki maskujące oraz parasolkę paraboliczną.
23 Maj 2016
Maciej Luśtyk
0
100 miliardów kl/s - wiązka światła sfilmowana przez superszybką kamerę
Za pomocą zastosowania nowej technologii, naukowcom z Washington University w St. Louis udało się sfilmować wiązkę światła w ruchu.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
"Światło w fotografii: magia i nauka" - premiera poradnika
Trwa przedsprzedaż rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii. Magia i nauka". Książka pozwoli Wam zrozumieć podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem. To również znakomite wprowadzenie do tematu pracy ze światłem.
26 Mar 2012
Marcin Grabowiecki
0
Światłem malowane - światło w portrecie i fotografii modowej, część 6
Zapraszamy na szósty odcinek cyklu "Światłem malowane". Tym razem znany fotograf - Szymon Kobusiński - opowiada czytelnikom fotopolis jakie źródła światła wykorzystuje się w fotografii portretowej i fotografii mody. Jak uzyskać efekt "beauty" - bezcieniowy charakter światła? Przeczytajcie koniecznie!
8 Sie 2009
Marta Majewska
0
Światłem malowane - kontrastowe źródła światła, część 5
Zapraszamy na piątą część cyklu artykułów Szymona Kobusińskiego poświęconych światłu w fotografii. W tym tygodniu w "Światłem malowane" można przeczytać o kontrastowych źródłach światła. Zachęcamy do lektury.
1 Sie 2009
Michal Grzegorczyk
0
Światłem malowane - światło rozproszone, część 4
Zapraszamy do lektury czwartej części cyklu artykułów Szymona Kobusińskiego poświęconych światłu w fotografii. W dzisiejszym "Światłem malowane" autor opowiada o swoich doświadczeniach z rozproszonym światłem fleszowym. Podpowiada jak uzyskać efekt miękkiego oświetlenia i jak zwykle prezentuje wiele ciekawych patentów.
25 Lip 2009
Marta Majewska
0