"Światło w fotografii: magia i nauka" - premiera poradnika

Trwa przedsprzedaż rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii. Magia i nauka". Książka pozwoli Wam zrozumieć podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem. To również znakomite wprowadzenie do tematu pracy ze światłem.

Rozszerzone i zaktualizowane wydanie poradnika "Światło w fotografii: magia i nauka" ukaże się w regularnej sprzedaży 10 kwietnia 2012. Obecnie trwa przedsprzedaż tej pozycji.

Nieważne jak intuicyjny w obsłudze jest twój aparat fotograficzny, jeśli chcesz uzyskać wspaniałe rezultaty, kształtując oświetlenie swoich fotografii, musisz włożyć w to wiele wysiłku i użyć wyobraźni. Te dwa kluczowe czynniki mogą bardzo szybko sprawić, że twoje zdjęcia staną się lepsze. O tych właśnie kwestiach traktuje "Światło w fotografii: magia i nauka". Książka ta stanowi kompleksowe wprowadzenie do teorii światła i zasad oświetlania, dzięki czemu każdy fotograf będzie mógł wykorzystywać światło do wyrażenia swojej kreatywności i doskonalenia warsztatu. W drugim wydaniu znajdziecie dziesiątki nowych zdjęć i schematów oświetlenia, pokazujących jak zrobić złożone fotografie, a także nowe informacje na temat sposobu pracy z małymi fleszami i kolorowymi filtrami oraz fotografowaniu w świetle zastanym i błyskowym.

Style oświetlania ciągle się zmieniają, ale natura światła zawsze pozostaje taka sama. Kiedy już zrozumiesz podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem i dzięki tej książce twój potencjał twórczy stanie się nieskończony!

Pierwsze wydanie książki "Światło w fotografii: magia i nauka" zdobyło tytuł "Fotograficznej Publikacji roku 2009" w kategorii "Technika" w konkursie organizowanym przez Galerię f5 & Księgarnię Fotograficzną.

Kupując w przedsprzedaży książkę "Światło w fotografii: magia i nauka", możecie nabyć książkę Modelowanie światłem. Fotografia portretowa w praktyce w cenie 1 zł.


S. Biver, P. Fuqua, F. Hunter
Światło w fotografii: magia i nauka
Cena: 59,90zł
Liczba stron: 352
Format: 170 x 240
Oprawa: miekka
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5