bitLighter - latarka dla fotografów zamiast zwykłej lampy

Autor: Maciej Luśtyk

3 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

bitLighter to nowy pomysł na podręczną lampę dla fotografów ślubnych, eventowych, portretowych i wszystkich innych, którzy szukają wygodnego sposobu na dodanie zdjęciom klimatu.

bitLighter to pomysł dwóch fotografów i konstruktorów ze wschodniej Europy, który można by nazwać czymś na wzór kieszonkowej strumienicy. Nie jest to bowiem ani zwykły panel LED, ani reporterski flash, a mieszcząca się w kieszeni „latarka”, której specyfikacja została przygotowana pod kątem pracy fotograficznej i filmowej. Ma być przy tym tańsza, mniejsza i lepsza od oferujących podobną funkcjonalność kompaktowych LED-owych „halogenów” pokroju lamp DedoLight, Lowell GL1 czy StellaPro CL 1000.

Fotograficzna latarka za 1000 zł

Lampa bitLighter wyposażona jest w wymienne diody o temperaturach: 3000K, 3500K, 4000K i 5000K, charakteryzujących się współczynnikiem CRI powyżej 93 i oferujących światło o jasności 1700 lm (2700 lm w trybie Boost). Lampa umożliwia płynnie przyciemnianie oraz regulowanie kąta padania światła. Waży tylko 500g i w pełni naładowania zaoferuje nam ok. 2 godzin pracy z pełną mocą.

Jej główne zastosowanie to punktowe doświetlanie scen i portretów oraz wygodne do przenoszenia światło kontrowe, które pozwoli dodać klimatu różnego rodzaju zdjęciom. Z pewnością nie zastąpi nam zwykłych dużych lamp, ani lampy reporterskiej, ale w określonych sytuacjach może być dokładnie tym, czego potrzebujemy. Tak czy inaczej, zanim wydamy na nią pieniądze warto sprawdzić czy podobnych efektów nie będą w stanie zaoferować nam zwykłe profesjonalne latarki LED z filtrem żelowym, które często kupimy w kilkukrotnie niższej cenie.

Cena i dostępność

Projekt bitLighter zadebiutował właśnie w serwisie Kickstarter i został już w całości sfinansowany. W ramach kampanii lampę możemy kupić w cenie 299 dolarów (ok. 1200 zł), a wysyłki powinny wystartować w maju 2022. Jak w przypadku wszystkich akcji na Kickstarterze należy jedynie pamiętać, że nas zakup obarczony jest ryzykiem. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii oraz pod adresem bitlighter.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły