Godox Quicker QT III - nowe, superszybkie lampy studyjne o dużej mocy

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Ofertę marki Godox wzbogacają nowe głowice oświetleniowe, stworzone z myślą o szybkości błyski zamrażania ruchu. Lampy oferują najkrótszy czas trwania błysku 1/29,600 sekundy, oferują krótkie czasy przeładowania i dostępne są w wersjach o mocy 400, 600 oraz 1200 WS.

Materiał partnera

Lampy z serii Godox QT III to nowe studyjne woły robocze, nastawione na szybką i wygodną pracę z błyskiem. Wyposażone w zaawansowane funkcje i szereg technologii ułatwiających fotografowanie, mają spodobać się przede wszystkim twórcom, którym zależy na perfekcyjnym zamrożeniu ruchu na zdjęciach. W odróżnieniu od serii QT II, nowe lampy bazują na bardziej zaawansowanych żarnikach z serii Godox AD i oferują światło modelujące LED, co zapewni większą wydajność i ograniczy nagrzewanie się głowic.

Godox QT III - najważniejsze cechy:

 • bardzo krótki czas trwania błysku, t.1 - nawet 1/29,600 sekundy,
 • krótki czas ładowania błysku, między 0.01-0.9 sekundy,
 • trzy wersje mocy do wyboru: 1200Ws, 600Ws, 400Ws,
 • szeroka regulacja mocy od 1/256 do 1/1,
 • światło modelujące LED o mocy 40W,
 • High-Speed Sync (synchronizacja z czasem otwarcia migawki do 1\8000s)
 • wbudowany odbiornik 2.4GHz systemu X Godox,
 • mocowanie Bowens.

Zamroź ruch!

Tryb High-Speed sprzyja krótkim czasom trwania błysku, co pozwala na bardzo ostre uchwycenie momentów akcji w sporcie, tańcu lub kreatywnej pracy w studio, takiej jak zamrażanie rozprysków, sypania pyłem czy kropli wody.

Zaawansowane funkcje

Tryb stabilnego koloru, idealny dla większości sytuacji zdjęciowych, stawia na precyzyjne odwzorowanie barw i stałą temperaturę barwową 5600K (+\- 200K). Lampy obsługują również funkcję High-Speed Sync, która umożliwia korzystanie z czasów otwarcia migawki tak krótkich jak 1/8000 s, co pozwala na stosowanie szerszych otworów przysłony i innych kreatywnych efektów.

Wygoda pracy

Oprócz wysokiej mocy, która może być sterowana w zakresie od 1/256 do 1/1, lampy oferują szereg ułatwiających korzystanie z nich rozwiązań. Światło modelujące LED o mocy 40W również może być regulowane. Ustawienia są wyświetlane na czytelnym ekranie LCD i można nimi sterować za pomocą przycisków na tylnym panelu lub poprzez nadajnik systemu X. Dodatkowo zastosowano popularne mocowanie akcesoriów typu Bowens, co pozwala na korzystanie z modyfikatorów Godox oraz akcesoriów wielu producentów korzystających z tego systemu.

Synchronizacja błysku

Lampy QT III mają wbudowany odbiornik 32-kanałowy w technologii bezprzewodowej X 2.4 GHz. Używając dostępnego oddzielnie nadajnika X1, X2 lub XPro można kontrolować wybór trybów HSS i High-Speed, tryby światła modelującego, zdalne wyzwalanie i inne funkcje z odległości do 50 m. Lampa posiada również tryby wyzwalania optycznego S1/S2.

Godox Quicker QT III - specyfikacja techniczna:

 • Moc maksymalna: 400/600/1200Ws
 • Czas ładowania lampy: 0.01 do 0.9 s
 • Czas trwania błysku t.1: 1/29,600 do 1/670 s (QT400III)
 • Temperatura barwowa: 5600K ± 200K
 • Mocowanie: Bowens
 • Światło modelujące: LED, 40W
 • Chłodzenie: Wentylator
 • Waga: 2,96/3,33/4,26 kg

Cena i dostępność

Lampy dostępne będą na rynku w wariantach o mocy 400 WS (Godox QT400IIIM), 600 Ws (Godox QT600IIM) i 1200 Ws (Godox QT1200IIIM) w cenach od 589 do 829 dolarów. Dokładnej polskiej ceny ani daty rozpoczęcia dystrybucji na polskim rynku na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)