Godox ML30 i ML30Bi - superkompaktowe głowice LED dla vlogerów i streamerów

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutują nowe, miniaturowe głowice Godox ML30 i ML30Bi, które pozwolą wygodnie oświetlić domowe studio, ale dzięki możliwości zasilania z akumulatorów NP-F przydadzą się także podczas filmowania w terenie.

Informacja prasowa

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o włączeniu do sprzedaży dwóch nowych lamp z kompaktowej serii ML, czyli modeli ML30 i jej wersji ze zmienną temperaturą barwową ML30Bi (Bi-color). Są to niewielkie i lekkie jednostki, idealnie nadające się dla vlogerów, streamerów czy mobilnych twórców wideo.

ML30/ML30Bi- najważniejsze cechy:

 • niewielkie rozmiary (12 x 9 x 9 cm), waga około 600g,
 • mocowanie Godox (po zastosowaniu uchwytu S2 także Bowens),
 • możliwość zasilania z sieci lub akumulatorami NP-F,
 • aktywny, cichy system chłodzenia,
 • precyzyjne oddanie barw, CRI 96, TLCI 97,
 • regulowana temperatura barwowa 2800K-6500K (ML60Bi),
 • możliwość sterowania aplikacją Godox Light (ML60Bi).

Filmowanie w ruchu

Stworzone z myślą o dynamicznym filmowaniu, lampy z serii ML mają zdejmowaną rączkę i gniazdo na parasolkę. Urządzenie dobrze sprawdzi się podczas pracy w studiu, będąc podłączonym do stałego zasilania, ale będzie również działać na dwóch bateriach NP-F, gdy zasilanie sieciowe jest niedostępne, co sprawia, że to świetne narzędzie do filmowania w plenerze.

Odwzorowanie kolorów

Dzięki wysokim wskaźnikom CRI i TLCI 96/97 lampy ML zapewniają żywe, naturalne światło i wiernie odwzorowują kolory.

Kompatybilność

Lampy mają mocowanie Godox, które zapewnia dostęp do ciekawych i kompaktowych modyfikatorów. Po zamontowaniu lampy w uchwycie S2 (dostępny oddzielnie) zyskujemy jeszcze szersze pole manewru w postaci niezliczonych akcesoriów Bowens pasujących do zestawu.

Tryb cichy

Możliwe jest włączenie trybu cichego, aby wyeliminować szum i zapewnić bezgłośne środowisko do produkcji wideo. Sprawia to, że lampy ML idealnie nadają się do nagrywania vlogów, wywiadów itp.

Sterowanie

Różne metody sterowania umożliwiają bezproblemową regulację oraz wygodną pracę. Oprócz ustawiania parametrów lampy na samym urządzeniu możemy sterować jednostką także poprzez opcjonalnego pilota lub darmową aplikacją na smartfony Godox Light app (tylko w przypadku ML30Bi).

Efekty specjalne

Dzięki lampie ML30 można symulować efekt błyskawicy, lampy błyskowej, telewizji i zepsutej żarówki, aby uzyskać kreatywne ujęcia. Dodatkowo, w wersji ML30Bi zyskujemy także efekty ogniska, świeczki i fajerwerków.

Cena i dostępność

W standardowym zestawie razem z lampą ML30/ML30Bi dostaniemy wygodny uchwyt, zasilacz, czaszę, osłonę, kabel zasilający AC, kabel zasilający DC, płytka do montażu akumulatorów NP-F i futerał.

Lampę ze stałą temperaturą barwową, czyli ML30 można nabyć w cenie 975 zł w oficjalnym Sklepie Godox. Wersję ze zmienną temperaturą barwową, ML30Bi wyceniono na 1 135 zł.

Specyfikacja techniczna:

 • Moc maksymalna: 37W (ML30), 40W (ML30Bi),
 • Temperatura barwowa: 5600K (ML30) i 2800K-6500K (ML30Bi),
 • Standard kolorów: CRI - 96, TLCI - 97,
 • System chłodzenia: aktywny, wiatrak (+ tryb cichy),
 • Regulacja mocy: 0-100%,
 • Jasność, (1m, z czaszą): 8590 luksów (ML30), 7470 luksów (ML30Bi),
 • Wymiary (mm): 120 x 88 x88,
 • Waga (g): 587 (ML30) i 603 (ML30Bi)
 • Źródło zasilania: z sieci lub akumulator NP-F.
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)