Godox LED SZ150R RGB Zoom - najbardziej wszechstronna głowica RGB LED na rynku?

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy współczesnym głowicom LED jeszcze czegoś brakuje? Nowa lampa Godox LED SZ150R RGB Zoom to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu na rynku, która zalicza wszystkie bazy.

Powoli docieramy do momentu, gdy głowice LED zupełnie zastąpią tradycyjne lampy studyjne. Z roku na rok lampy tego typu stają się coraz doskonalsze i oferują coraz więcej funkcji. Problemem wielu głowic tego typu, a zwłaszcza tych pozwalających na regulację barwy światła, jest jednak stosunkowo mała moc. Wygląda na to, że tego problemu nie będą mieli użytkownicy głowicy Godox LED SZ150R RGB Zoom, która oprócz stosunkowo dużej mocy oferuje m.in. także funkcję zoom, która pozwala regulować snop światła w zakresie 20°-65°.

Godox LED SZ150R RGB Zoom to wszechstronność zastosowań i wygodna obsługa (także z konsoli DMX)

Godox LED SZ150R RGB Zoom może pochwalić się mocą 150 W, co przełoży się na około 26000 luksów (mierzone w odległości 1 m). Lampa może pochwalić się współczynnikiem CRI >97 i TLCI >96, a w trybie CCT pozwala na regulację temperatury barwowej w zakresie 2800-6500K. Jeśli zaś będziemy chcieli poszaleć z kolorami, w trybie RGB pozwoli nam wyświetlić 36000 unikalnych kolorów, z kontrolą odcienia, nasycenia i intensywności.

Lampą możemy sterować za pomocą wbudowanego panelu z ekranem LCD, a także za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub też - co będzie kluczowe w przypadku profesjonalnych produkcji - konsoli DMX. Użytkowników pracujących przy kreatywnych produkcjach ucieszy także tryb efektów specjalnych, w którym lampa zaoferuje 13 wbudowanych efektów, takich jak błyskawica, zepsuta żarówka, światło kineskopu, światło świeczki, ognisko czy policyjne koguty.

Oprócz tego, lampa oferuje również tryb cichy, tłumiący hałas wentylatora, co może okazać się przydatne na przykład podczas nagrywania wywiadów.

Godox LED SZ150R RGB Zoom wyposażono w mocowanie typu Bowens. Lampa ma wymiary 33 x 20 x 16 cm i waży 2,65 kg.

Cena i dostępność

Lampa dostępna jest do kupienia w cenie 2745 zł w oficjalnym sklepie Godox.

Więcej informacji znajdziecie na stronie store.godox.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)