Godox LED SZ150R RGB Zoom - najbardziej wszechstronna głowica RGB LED na rynku?

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy współczesnym głowicom LED jeszcze czegoś brakuje? Nowa lampa Godox LED SZ150R RGB Zoom to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu na rynku, która zalicza wszystkie bazy.

Powoli docieramy do momentu, gdy głowice LED zupełnie zastąpią tradycyjne lampy studyjne. Z roku na rok lampy tego typu stają się coraz doskonalsze i oferują coraz więcej funkcji. Problemem wielu głowic tego typu, a zwłaszcza tych pozwalających na regulację barwy światła, jest jednak stosunkowo mała moc. Wygląda na to, że tego problemu nie będą mieli użytkownicy głowicy Godox LED SZ150R RGB Zoom, która oprócz stosunkowo dużej mocy oferuje m.in. także funkcję zoom, która pozwala regulować snop światła w zakresie 20°-65°.

Godox LED SZ150R RGB Zoom to wszechstronność zastosowań i wygodna obsługa (także z konsoli DMX)

Godox LED SZ150R RGB Zoom może pochwalić się mocą 150 W, co przełoży się na około 26000 luksów (mierzone w odległości 1 m). Lampa może pochwalić się współczynnikiem CRI >97 i TLCI >96, a w trybie CCT pozwala na regulację temperatury barwowej w zakresie 2800-6500K. Jeśli zaś będziemy chcieli poszaleć z kolorami, w trybie RGB pozwoli nam wyświetlić 36000 unikalnych kolorów, z kontrolą odcienia, nasycenia i intensywności.

Lampą możemy sterować za pomocą wbudowanego panelu z ekranem LCD, a także za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub też - co będzie kluczowe w przypadku profesjonalnych produkcji - konsoli DMX. Użytkowników pracujących przy kreatywnych produkcjach ucieszy także tryb efektów specjalnych, w którym lampa zaoferuje 13 wbudowanych efektów, takich jak błyskawica, zepsuta żarówka, światło kineskopu, światło świeczki, ognisko czy policyjne koguty.

Oprócz tego, lampa oferuje również tryb cichy, tłumiący hałas wentylatora, co może okazać się przydatne na przykład podczas nagrywania wywiadów.

Godox LED SZ150R RGB Zoom wyposażono w mocowanie typu Bowens. Lampa ma wymiary 33 x 20 x 16 cm i waży 2,65 kg.

Cena i dostępność

Lampa dostępna jest do kupienia w cenie 2745 zł w oficjalnym sklepie Godox.

Więcej informacji znajdziecie na stronie store.godox.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3”  - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności i mobilności
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3” - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności...
Apple przedstawia M2 Ultra - nową generację procesora i wprowadza do oferty trzy nowe komputery: stacje robocze Mac Pro i Mac Studio oraz nowy laptop MacBooka Air z 15,3-calowym wyświetlaczem
1
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)