Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Filmy Godoxa pozwolą wam lepiej zaznajomić się z produktami, ale także podszlifować warsztat w zakresie efektywnego oświetlania scen w różnych sytuacjach. Na początek praktyczna wiedza z zakresu oświetlenia filmowego.

Materiał partnera

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce, ma przyjemność poinformować o sukcesywnym pojawianiu się na platformie YouTube filmów instruktażowych w polskiej wersji językowej. Dzięki tym materiałom wideo każdy może w przystępny sposób zgłębić tajniki oświetlenia i jego modyfikacji oraz czerpać inspirację jak w funkcjonalny sposób wykorzystywać urządzenia oraz osiągać kreatywne rezultaty.

Świadome operowanie światłem wcale nie musi być skomplikowane i przysparzać problemów - wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób wykorzystywać sprzęt i akcesoria. Celem tutoriali jest zaznajomienie użytkownika z gotowymi receptami na efektywną pracę z różnymi źródłami światła. Oglądając wideoporadniki Godox można zapoznać się z kluczowymi aspektami kreowania ujęć z wykorzystaniem oświetlenia ciągłego oraz odkryć użyteczne techniki, które z powodzeniem można zaadaptować realizując własne produkcje, aby wyróżniały się nastrojową ekspozycją i wysoką jakością.

Na kanale Godox EU będą sukcesywnie pojawiać się nowe poradniki. Na początek wprowadzenie do oświetlenia filmowego

Marka Godox prężnie rozwija się na polskim rynku i już teraz publikuje serię tutoriali, w której uznany na arenie międzynarodowej scenarzysta, reżyser oraz montażysta - Jameson Brooks w przystępny sposób objaśnia, jak tworzyć atrakcyjne schematy oświetleniowe. Artysta pochodzi z Amarillo w Teksasie, a najbardziej zasłynął z filmu fabularnego „Bomb City” (2018) opartego na kontrowersyjnej historii punk rockera, Briana Deneke. Brooks ponadto zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym np. za kampanie American Advertising Federation dla kilku spotów reklamowych rozpoznawalnych marek. Jego prace były prezentowane w: People Magazine, Forbes, Vice, Variety, Hollywood Reporter, LA Times i były wspierane przez zdobywcę nagrody Grammy Marylin Manson, nominowanego do Oscara reżysera - Richarda Linklatera, a także ikonę punk-rocka CJ Ramone z The Ramones.

Rzeczywistość lockdownu potrafi być uciążliwa, poprzez co uniemożliwia uczestnictwo w warsztatach stacjonarnych, jednakże nie powinno to stać na przeszkodzie w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich filmowych oraz fotograficznych umiejętności. Ogólnodostępne i bezpłatne wideoporadniki są świetną okazją, aby dowiedzieć się o nowych technikach oraz poznać możliwości posiadanego sprzętu lub zdobyć cenne wskazówki, jakie akcesoria pozwolą uzyskać zamierzony efekt. Na początku można zaznajomić się z poradnikiem, który krok po kroku przedstawia, jak uzyskać pożądany typ oświetlenia filmowego adekwatny dla danej sceny. W pierwszym dostępny filmie, zaprezentowany zostaje kinematograficzny kanon schematów pracy ze światłem wraz z inspirującymi przykładami.

Godox kładzie duży nacisk na kompleksowe rozwiązania dla video, sukcesywnie rozwijając swoje portfolio o produkty, spośród których każdy wybierze coś dla siebie – niezależnie czy jest początkującym adeptem sztuki filmowej, czy zaawansowanym operatorem i oświetleniowcem. Cieszące się popularnością materiały filmowe od teraz publikowane będą również w wersji z polskim lektorem, tak aby każdy miłośnik wizualnego rzemiosła mógł zapoznać się z nimi w łatwy sposób w rodzimym języku i dzięki temu rozwijać swój warsztat twórczy.

Z pomocą tutoriali Godox, obfitujących we wskazówki wprost od ikony współczesnej kinematografii, każdy będzie mógł zaznajomić się z tajnikami kinowego oświetlenia w języku polskim i wznieść swoją działalność na nowy poziom.

Dowiedz się więcej o produktach Godox

Materiały filmowe będą trafiały na kanał YouTube Godox EU, ale zachęcamy również do śledzenia polskojęzycznego fanpage’a Godox Polska, na którym pojawią się między innymi:

  • informacje o lokalnych warsztatach
  • poradniki
  • inspirujące filmiki
  • najświeższe publikacje o nowościach
  • oraz to, co każdy lubi - kody rabatowe

Więcej informacji na temat produktów Godox znajdziecie na stronie godox.eu.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zbuduj domowe studio fotograficzne - zestawy oświetleniowe na każdą kieszeń
Zbuduj domowe studio fotograficzne - zestawy oświetleniowe na każdą kieszeń
Przygodę z fotografią studyjną możesz zacząć nawet w dużym pokoju. Oto propozycje na praktyczne zestawy oświetleniowe, w różnych pułapach cenowych. Tak dla amatorów,...
8
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem, cz. 3 - co daje nam tryb RAW i kiedy go (nie) używać
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem, cz. 3 - co daje nam tryb RAW i kiedy go (nie) używać
Fotografia obliczeniowa sprawia, że jakość ujęć prosto z telefonu jest dziś naprawdę zadziwiająca. Ale nadal w wielu sytuacjach surowy plik pozwoli nam wydobyć z pliku znacznie więcej. A także...
24
Co powinno znaleźć się w torbie fotografa krajobrazu?
Co powinno znaleźć się w torbie fotografa krajobrazu?
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś już doświadczonym fotografem, sprawdź, co przyda Ci się podczas kolejnego pleneru…
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)