Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Filmy Godoxa pozwolą wam lepiej zaznajomić się z produktami, ale także podszlifować warsztat w zakresie efektywnego oświetlania scen w różnych sytuacjach. Na początek praktyczna wiedza z zakresu oświetlenia filmowego.

Materiał partnera

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce, ma przyjemność poinformować o sukcesywnym pojawianiu się na platformie YouTube filmów instruktażowych w polskiej wersji językowej. Dzięki tym materiałom wideo każdy może w przystępny sposób zgłębić tajniki oświetlenia i jego modyfikacji oraz czerpać inspirację jak w funkcjonalny sposób wykorzystywać urządzenia oraz osiągać kreatywne rezultaty.

Świadome operowanie światłem wcale nie musi być skomplikowane i przysparzać problemów - wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób wykorzystywać sprzęt i akcesoria. Celem tutoriali jest zaznajomienie użytkownika z gotowymi receptami na efektywną pracę z różnymi źródłami światła. Oglądając wideoporadniki Godox można zapoznać się z kluczowymi aspektami kreowania ujęć z wykorzystaniem oświetlenia ciągłego oraz odkryć użyteczne techniki, które z powodzeniem można zaadaptować realizując własne produkcje, aby wyróżniały się nastrojową ekspozycją i wysoką jakością.

Na kanale Godox EU będą sukcesywnie pojawiać się nowe poradniki. Na początek wprowadzenie do oświetlenia filmowego

Marka Godox prężnie rozwija się na polskim rynku i już teraz publikuje serię tutoriali, w której uznany na arenie międzynarodowej scenarzysta, reżyser oraz montażysta - Jameson Brooks w przystępny sposób objaśnia, jak tworzyć atrakcyjne schematy oświetleniowe. Artysta pochodzi z Amarillo w Teksasie, a najbardziej zasłynął z filmu fabularnego „Bomb City” (2018) opartego na kontrowersyjnej historii punk rockera, Briana Deneke. Brooks ponadto zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym np. za kampanie American Advertising Federation dla kilku spotów reklamowych rozpoznawalnych marek. Jego prace były prezentowane w: People Magazine, Forbes, Vice, Variety, Hollywood Reporter, LA Times i były wspierane przez zdobywcę nagrody Grammy Marylin Manson, nominowanego do Oscara reżysera - Richarda Linklatera, a także ikonę punk-rocka CJ Ramone z The Ramones.

Rzeczywistość lockdownu potrafi być uciążliwa, poprzez co uniemożliwia uczestnictwo w warsztatach stacjonarnych, jednakże nie powinno to stać na przeszkodzie w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich filmowych oraz fotograficznych umiejętności. Ogólnodostępne i bezpłatne wideoporadniki są świetną okazją, aby dowiedzieć się o nowych technikach oraz poznać możliwości posiadanego sprzętu lub zdobyć cenne wskazówki, jakie akcesoria pozwolą uzyskać zamierzony efekt. Na początku można zaznajomić się z poradnikiem, który krok po kroku przedstawia, jak uzyskać pożądany typ oświetlenia filmowego adekwatny dla danej sceny. W pierwszym dostępny filmie, zaprezentowany zostaje kinematograficzny kanon schematów pracy ze światłem wraz z inspirującymi przykładami.

Godox kładzie duży nacisk na kompleksowe rozwiązania dla video, sukcesywnie rozwijając swoje portfolio o produkty, spośród których każdy wybierze coś dla siebie – niezależnie czy jest początkującym adeptem sztuki filmowej, czy zaawansowanym operatorem i oświetleniowcem. Cieszące się popularnością materiały filmowe od teraz publikowane będą również w wersji z polskim lektorem, tak aby każdy miłośnik wizualnego rzemiosła mógł zapoznać się z nimi w łatwy sposób w rodzimym języku i dzięki temu rozwijać swój warsztat twórczy.

Z pomocą tutoriali Godox, obfitujących we wskazówki wprost od ikony współczesnej kinematografii, każdy będzie mógł zaznajomić się z tajnikami kinowego oświetlenia w języku polskim i wznieść swoją działalność na nowy poziom.

Dowiedz się więcej o produktach Godox

Materiały filmowe będą trafiały na kanał YouTube Godox EU, ale zachęcamy również do śledzenia polskojęzycznego fanpage’a Godox Polska, na którym pojawią się między innymi:

  • informacje o lokalnych warsztatach
  • poradniki
  • inspirujące filmiki
  • najświeższe publikacje o nowościach
  • oraz to, co każdy lubi - kody rabatowe

Więcej informacji na temat produktów Godox znajdziecie na stronie godox.eu.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Niezwykły mikroświat czeka na odkrycie – wystarczy odpowiedni obiektyw i niedrogie akcesoria, które pomogą Ci się do niego zbliżyć.
7
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam. Nasz poradnik pomoże przejąć Ci kontrolę nad ustawieniami ekspozycji, by lepiej fotografować krajobrazy, portrety i makro.
15
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Postprodukcja to ostatni, ale równie ważny jak pozostałe, etap powstawania finalnego obrazu. Jak za pomocą edycyjnych aplikacji uzyskać popularny efekt zdjęć robionych na filmie? Oto kilka...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)