Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów

Autor: Maciej Luśtyk

18 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.

Choć przyzwoite oświetlacze LED można dziś kupić w bardzo konkurencyjnych cenach, koszty które musimy ponieść znacznie wzrosną gdy będziemy chcieli zbudować zestaw oparty o kilka źródeł światła. A to okaże się koniecznością jeśli chcemy, by nasze domowe stanowisko do nagrywania vlogów czy streamingów wyglądało atrakcyjnie i przyciągało oko.

Sęk w tym, że do oświetlenia ambientowego nie są nam zwykle potrzebne lampy o wyśrubowanej specyfikacji, przez co wydatek ten - o ile nie używamy kompletu lamp do innych celów - dla wielu, zwłaszcza początkujących twórców może być trudny do przełknięcia. Godox CL10 to nowa recepta na ten problem.

Godox CL10 to niedroga lampa do domowego studia filmowego, która wydaje się idealnie celować w potrzeby rynku

Godox CL10 to prosty i nieduży oświetlacz LED o mocy 10 W, który jednak nie odstaje od wyższych modeli w ofercie pod względem funkcjonalności. Otrzymujemy więc zapewniające dobrą reprodukcje barw diody o współczynniku CRI 97 i TLCI 96, możliwość wyświetlenia dowolnego z 36 tys. Kolorów z palety barw RGB, a także 39 zaprogramowanych efektów specjalnych, imitujących np. Światło świec, błyskawicy, policyjnych kogutów czy migającego kineskopu telewizora. Nie otrzymujemy jednak możliwości sterowania temperaturą barwową światła białego.

Razem z lampą otrzymamy pilot zdalnego sterowania, który pozwoli na regulację ustawień z odległości 15 metrów, a sama lampa, dla zwiększenia mobilności może być zasilana także za pomocą złącza USB-C (5V/2A). Będziemy więc w stanie zasilać ją także z mocniejszych powerbanków, dzięki czemu, w niektórych sytuacjach może okazać się także ciekawym akcesorium do oświetlania materiałów realizowanych  poza domowym studiem. Niestety sama lampa nie jest wyposażona w akumulator.

Uwagę zwraca też szeroki kąt padania światła (120°), który pozwoli na łatwe doświetlenie dużej powierzchni.

Godox CL10 - cena i dostępność

Lampa Godox CL10 dostępna jest do kupienia w cenie 63 dolarów (ok. 245 zł). W przypadku europejskiego Amazona cena wynosi 65 funtów (ok. 330 zł) i to tego pułapu powinniśmy spodziewać się na naszym rynku. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie lama trafi do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
6
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)