Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.

Choć przyzwoite oświetlacze LED można dziś kupić w bardzo konkurencyjnych cenach, koszty które musimy ponieść znacznie wzrosną gdy będziemy chcieli zbudować zestaw oparty o kilka źródeł światła. A to okaże się koniecznością jeśli chcemy, by nasze domowe stanowisko do nagrywania vlogów czy streamingów wyglądało atrakcyjnie i przyciągało oko.

Sęk w tym, że do oświetlenia ambientowego nie są nam zwykle potrzebne lampy o wyśrubowanej specyfikacji, przez co wydatek ten - o ile nie używamy kompletu lamp do innych celów - dla wielu, zwłaszcza początkujących twórców może być trudny do przełknięcia. Godox CL10 to nowa recepta na ten problem.

Godox CL10 to niedroga lampa do domowego studia filmowego, która wydaje się idealnie celować w potrzeby rynku

Godox CL10 to prosty i nieduży oświetlacz LED o mocy 10 W, który jednak nie odstaje od wyższych modeli w ofercie pod względem funkcjonalności. Otrzymujemy więc zapewniające dobrą reprodukcje barw diody o współczynniku CRI 97 i TLCI 96, możliwość wyświetlenia dowolnego z 36 tys. Kolorów z palety barw RGB, a także 39 zaprogramowanych efektów specjalnych, imitujących np. Światło świec, błyskawicy, policyjnych kogutów czy migającego kineskopu telewizora. Nie otrzymujemy jednak możliwości sterowania temperaturą barwową światła białego.

Razem z lampą otrzymamy pilot zdalnego sterowania, który pozwoli na regulację ustawień z odległości 15 metrów, a sama lampa, dla zwiększenia mobilności może być zasilana także za pomocą złącza USB-C (5V/2A). Będziemy więc w stanie zasilać ją także z mocniejszych powerbanków, dzięki czemu, w niektórych sytuacjach może okazać się także ciekawym akcesorium do oświetlania materiałów realizowanych  poza domowym studiem. Niestety sama lampa nie jest wyposażona w akumulator.

Uwagę zwraca też szeroki kąt padania światła (120°), który pozwoli na łatwe doświetlenie dużej powierzchni.

Godox CL10 - cena i dostępność

Lampa Godox CL10 dostępna jest do kupienia w cenie 63 dolarów (ok. 245 zł). W przypadku europejskiego Amazona cena wynosi 65 funtów (ok. 330 zł) i to tego pułapu powinniśmy spodziewać się na naszym rynku. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie lama trafi do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem
Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem
Rynek tabletów do rysowania przyspieszył. Xencelabs wprowadza do sprzedaży swój pierwszy tablet graficzny z dwoma piórkami i niezależnym sterownikiem.
0
0
Fotopro P6 - nowy lekki i poręczny statyw z włókna węglowego
Fotopro P6 - nowy lekki i poręczny statyw z włókna węglowego
Na rynek wszedł statyw z włókna węglowego Fotopro P6 oraz niskoprofilowa głowica kulowa P-6H. Są sprzedawane osobno, ale razem tworzą dobrze wyważony zestaw.
1
0
Rode Wireless Go II - bezprzewodowe mikroporty nowej generacji. Użyjesz ich także ze smartfonem, lub w ogóle bez aparatu
Rode Wireless Go II - bezprzewodowe mikroporty nowej generacji. Użyjesz ich także ze smartfonem,...
Rode rozwija ideę kompaktowego, łatwego w użyciu bezprzewodowego mikroportu i prezentuje zestaw Wireless Go II, który umożliwia rejestrację dwukanałowego dźwięku,...
9
0
Powiązane artykuły