Godox M600D - nadciąga pogromca mocnych filmowych LED-ów Aputure i Nanlite

Autor: Maciej Luśtyk

2 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do tej pory Godox trzymał się z dala od terytoriów zagospodarowanych przez producentów oświetlenia filmowego o dużej mocy. Właśnie się to zmienia. Godox M600D ma szansę stać się chętnie wykorzystywanym akcesorium na planach filmowych.

Do tej pory w zakresie oświetlenia wideo Godox skupiał się raczej na oświetlaczach czy głowicach all-in-one na potrzeby osób filmujących aparatami i twórców realizujących mniejsze projekty. Czasem jednak na planie potrzeba nam źródła światła o dużo większej mocy. W tym segmencie, ze względu na dobry stosunek ceny do jakości cieszyły się przede wszystkim akcesoria Aputure. Wygląda na to, że Godox szykuje właśnie dla nich konkurencję.

Na kanale europejskiego dystrybutora Disnet pojawił się właśnie teaser, zdradzający kilka szczegółów na temat nowej lampy Godox M600D. Przede wszystkim będzie ona odznaczać się wysoką mocą 600W i obsługiwać akcesoria z mocowaniem Bowensa. Co chyba jednak najważniejsze, będzie wykorzystywać zewnętrzny interfejs M600D-CL z możliwością zasilania za pomocą baterii V-Lock oraz podłączenia do konsoli DMX, który przy okazji posłuży jako obciążenie do statywu - wygodne i bardzo dobrze przemyślane rozwiązanie, które ułatwi pracę na planie (szczególnie gdy głowica będzie zamocowana wysoko).

Wygląda też na to, że będzie je można obsługiwać także bezprzewodowo, za pośrednictwem łączności Bluetooth, a cały system oferować będzie także tryb efektów specjalnych, które znamy już z innych lamp producenta. Jak można się było spodziewać, lampa wyposażona jest też w aktywny system chłodzenia.

To na razie wszystko, co wiemy o nowej lampie. Kiedy ukaże się na rynku? Dytrybutor twierdzi, że już niebawem, ale pełna specyfikacja i cena modelu M600D pozostaje na razie nieznana. Jeśli jednak producentowi uda się utrzymać pułap cenowy podobnie mocnych lamp Nanlite i Aputure (między 1300 a 1900 dolarów), Godox ma szansę namieszać w świecie bardziej wymagających produkcji wideo.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Focus Nordic informuje o wprowadzeniu do sprzedaży plecaków fotograficznych i toreb marki Boundary - producenta, który łączy funkcjonalność, ciekawy design i przyjazne...
4
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic wychodzi naprzeciw potrzebom twórców nagrywających wideo głównie smartfonami. Zestaw WM2100 U2 oferuje dwa nadajniki i kompaktowy odbiornik podłączany do...
13
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)