światło w fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "światło w fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
„Dress in light and shadow“ Raffaele Ingegno to projekt, w którym światło jest wszystkim
O tym dlaczego trzeba eksperymentować i warto czerpać inspirację z pracy innych fotografów, a także o kulisach i procesie tworzenia wyjątkowego projektu „Dress in light and shadow“ opowiada Raffaele Ingegno.
27 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
1
Chcesz być lepszym portrecistą i umiejętniej panować nad światłem? Ten wideoporadnik jest właśnie dla Ciebie
Na udany portret składa się cała masa czynników, a jednym z nich jest światło. W tym wideoporadniku Brett Seeley, wspólnie z Michaelem Sasserem rozkładają na czynniki pierwsze pracę z naturalnym, jak i błyskowym oświetleniem.
16 Sty 2019
Michał Chrzanowski
0
Spektakularne portrety w ostrym słońcu? Ten wideoporadnik pokaże Ci, że jest to możliwe
Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zrobić ciekawe portrety w słoneczny dzień, to najnowszy film Bretta Florensa, profesjonalnego fotografa ślubnego, jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co zrobić, by zdjęcia wykonane w mocnym słońcu prezentowały się możliwie jak najlepiej.
30 Lip 2018
Michał Chrzanowski
2
Ten wideoporadnik nauczy Cię, jak skutecznie pracować z naturalnym światłem
Spektakularne portrety w pomieszczeniach bez dodatkowych lamp? To możliwe! Mark Wallace, fotograf i podróżnik, podpowiada, jak nauczyć się rozpoznawać naturalne światło i skutecznie nim operować, by zdjęcia nabrały blasku.
27 Lip 2018
Michał Chrzanowski
2
O tym, co tworzy dobrą fotografię, czyli w poszukiwaniu idealnego światła
Bez światła nie ma fotografii - o tym wie każdy fotograf. Jednak jak nauczyć się rozpoznawać odpowiednie naturalne światło? Nie zawsze jest to łatwe, ale jeśli wiesz, gdzie szukać i czego szukać, prawie zawsze możesz znaleźć idealne światło do zdjęć - o czym przekonuje w swoim najnowszym filmie Sean Tucker.
18 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
"Światło w fotografii - magia i nauka. Wydanie rozszerzone i zaktualizowane" - fragmenty, część II
Prezentujemy drugą część fragmentów nowego, rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii: magia i nauka". W dzisiejszym odcinku znajdą się informacje na temat fotografowania faktur i złożonych powierzchni.
30 Cze 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Światło w fotografii - magia i nauka. Wydanie rozszerzone i zaktualizowane" - fragmenty, część I
Prezentujemy pierwszą część fragmentów nowego, rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii: magia i nauka". Dowiecie się z nich jak poprawnie fotografować płaskie powierzchnie.
23 Cze 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Światło w fotografii: magia i nauka" - premiera poradnika
Trwa przedsprzedaż rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika "Światło w fotografii. Magia i nauka". Książka pozwoli Wam zrozumieć podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem. To również znakomite wprowadzenie do tematu pracy ze światłem.
26 Mar 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Światło w fotografii. Magia i nauka" - recenzja
"Światło w fotografii. Magia i nauka" to kolejna książka łódzkiego wydawnictwa Galaktyka. Autorzy: Fil Hunter, Steven Biver i Paul Fuqua przybliżają zagadnienia związane z oświetleniem studyjnym przedmiotów i ludzi. Znajdziemy tu dużo pożytecznych porad związanych między innymi z oświetlaniem szkła, metalu czy czarnego na czarnym.
13 Lis 2009
Marcin Falana
0
Światłem malowane - inspiracje, część 10
Przez ostatnich kilka tygodni Szymon Kobusiński opisywał różne zagadnienia związane z oświetleniem w fotografii. Dziś prezentujemy dziesiąty, ostatni odcinek cyklu "Światłem malowane". Autor pisze w nim o źródłach inspiracji, nie tylko oświetleniowych, ale szerzej - fotograficznych.
5 Wrz 2009
Michal Grzegorczyk
0