Taśma LED Amaran SM5c - wszechstronne źródło światła dla kreatywnego twórcy foto i wideo

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Amaran SM5c to innowacyjna taśma LED, która wyróżnia się doskonałą jakością światła i rozbudowanymi funkcjami, takimi jak grupowanie diod, liczne efekty przejścia, reakcja na dźwięk, sterowanie poprzez aplikację i głosem, czy łączenie w większe moduły.

Marka Amaran postanowiła wyjść poza świat tradycyjnego oświetlenia przeznaczonego do pracy z aparatami i kamerami. Doświadczenie, innowacyjne podejście i otwartość na zróżnicowane potrzeby użytkowników pozwoliły stworzyć taśmę LED Amaran SM5c, która sprawdzi się nie tylko jako efektowny element scenografii planu zdjęciowego, vlogów lub streamów. Z powodzeniem wykorzystasz ją również, aby stworzyć unikalny klimat w Twoim salonie, sypialni, pokoju gracza lub studiu nagraniowym.

Wysoka jakość światła i liczne funkcje

Na 5-metrowej taśmie rozmieszczono aż 300 diod LED, które tworzą razem 100 oddzielnych sekcji RGB. Z jednej strony paska znajdziesz mocną dwustronną taśmę 3M, która umożliwi szybki i wygodny montaż. Z drugiej strony, diody zostały zabezpieczone specjalnym dyfuzorem, który zapewnia odpowiednią ochronę ledów oraz ponadprzeciętne rozproszenie punktów świetlnych.

Taśma LED Amaran SM5c umożliwia personalizację 5 lub nawet 25 grup diod LED. Oznacza to, że sąsiadujące ze sobą sekcje mogą świecić różnymi kolorami. To jednak nie wszystko. Urządzenie oferuje również 21 efektów przejść (m.in. przenikanie, tęcza, impreza, zorza, gwiazda), które stworzą unikalne świetlne animacje.

To jednak nie wszystko. Mikrofon wbudowany w dołączony do zestawu kontroler sprawi, że feeria kolorów w czasie rzeczywistym zareaguje na dźwięk. Nagrywasz swoje DJ-skie sety lub filmy, na których grasz na jakimś instrumencie? A może szukasz sposobu na stworzenie dyskotekowej atmosfery w domu? Taśma LED Amaran SM5c zapewni niesamowity klimat, gdy diody LED zaczną „tańczyć” w rytmie odtwarzanej muzyki.

Sterowanie poprzez aplikację lub głosem

Taśmą LED Amaran SM5c możesz sterować bez konieczności sięgania po kontroler. Zdalną obsługę zapewnia rozbudowana aplikacja mobilna Sidus Link, która od lat towarzyszy użytkownikom sprzętu od Aputure i Amaran. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby taśma stała się elementem większego ekosystemu źródeł światła, które wykorzystujesz np. podczas nagrywania materiałów video. Aplikacja pozwoli w wygodny sposób zaprogramować zaawansowane kombinacje przejść, a także spersonalizować ustawienia dla każdej grupy diod.

Łączność ze smartfonem przez Bluetooth to nie wszystko. Kompatybilność ze standardem WiFi pozwala parować taśmę również z inteligentnymi głośnikami oferującymi wsparcie asystentów głosowych – Amazon Alexa oraz Google Assistant. Wystarczy skorzystać z aplikacji Tuya Smart, aby urządzenie reagowało na dziesiątki komend, takich jak "zapal światło", "ustaw ciepłą barwę światła" lub "zmień kolor światła na czerwony".

Możliwość rozszerzenia zestawu

5 metrów taśmy LED to za mało? Chcesz, aby efektowne przejścia kolorów sięgały jeszcze dalej? Z opcjonalnym modułem rozszerzającym Amaran SM5c stworzysz taśmę LED o łącznej długości 10 metrów. Aby połączyć ze sobą dwa 5-metrowe elementy, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy połączyć ze sobą 2 wtyczki i gotowe!

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Newsy
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
35
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2