Dzięki temu filmowi poznasz siłę drzemiącą w pracy z jednym światłem

0
Maciej Luśtyk
31 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Poskromienie światła to klucz do ciekawych zdjęć. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Ten film nauczy Was jak efektywnie pracować z jednym źródłem światła.

Jeśli chodzi o kreatywne użycie światła, trudno o lepsze przykłady niż te, które oferują nam filmy. Z tego samego założenia wychodzą twórcy youtubowego kanału Film Riot, którzy w najnowszym filmie demonstrują przykłady podstawowych technik oświetleniowych i tego, jak różne rezultaty można osiągnąć operując tylko jednym źródłem światła.

Każde z ustawień demonstrowane jest na przykładzie modela, a na dokładkę twórcy prezentują kadry ze znanych hollywoodzkich produkcji, w których dana technika została użyta. Jak możemy się przekonać, czasem przy budowaniu atmosfery sceny mniej znaczy więcej.

 

Mimo że poradnik nakierowany jest głównie na twórców wideo, a prezentowane techniki na pewno znane są wszystkim bardziej doświadczonym twórcom, na pewno przyda się fotografom chcącym lepiej zrozumieć pracę ze sztucznym oświetleniem i to, jak na zdjęciach uzyskać bardziej „filmowe” efekty. To też dobry pierwszy krok na drodze ku pracy z ustawieniami wielolampowymi.

Film jest w języku angielskim, a prezenter mówi szybko, jak gdyby wypił rano o jedną filiżankę kawy za dużo, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością języka angielskiego mogą skorzystać z z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie sensu wypowiedzi.

Więcej ciekawych filmów poradnikowych znajdziecie na kanale twórców w serwisie Youtube.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
40
1
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
34
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)