Dzięki temu filmowi poznasz siłę drzemiącą w pracy z jednym światłem

Autor: Maciej Luśtyk

31 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Poskromienie światła to klucz do ciekawych zdjęć. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Ten film nauczy Was jak efektywnie pracować z jednym źródłem światła.

Jeśli chodzi o kreatywne użycie światła, trudno o lepsze przykłady niż te, które oferują nam filmy. Z tego samego założenia wychodzą twórcy youtubowego kanału Film Riot, którzy w najnowszym filmie demonstrują przykłady podstawowych technik oświetleniowych i tego, jak różne rezultaty można osiągnąć operując tylko jednym źródłem światła.

Każde z ustawień demonstrowane jest na przykładzie modela, a na dokładkę twórcy prezentują kadry ze znanych hollywoodzkich produkcji, w których dana technika została użyta. Jak możemy się przekonać, czasem przy budowaniu atmosfery sceny mniej znaczy więcej.

 

Mimo że poradnik nakierowany jest głównie na twórców wideo, a prezentowane techniki na pewno znane są wszystkim bardziej doświadczonym twórcom, na pewno przyda się fotografom chcącym lepiej zrozumieć pracę ze sztucznym oświetleniem i to, jak na zdjęciach uzyskać bardziej „filmowe” efekty. To też dobry pierwszy krok na drodze ku pracy z ustawieniami wielolampowymi.

Film jest w języku angielskim, a prezenter mówi szybko, jak gdyby wypił rano o jedną filiżankę kawy za dużo, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością języka angielskiego mogą skorzystać z z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie sensu wypowiedzi.

Więcej ciekawych filmów poradnikowych znajdziecie na kanale twórców w serwisie Youtube.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)