Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dzięki temu filmowi poznasz siłę drzemiącą w pracy z jednym światłem

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Poskromienie światła to klucz do ciekawych zdjęć. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Ten film nauczy Was jak efektywnie pracować z jednym źródłem światła.

Jeśli chodzi o kreatywne użycie światła, trudno o lepsze przykłady niż te, które oferują nam filmy. Z tego samego założenia wychodzą twórcy youtubowego kanału Film Riot, którzy w najnowszym filmie demonstrują przykłady podstawowych technik oświetleniowych i tego, jak różne rezultaty można osiągnąć operując tylko jednym źródłem światła.

Każde z ustawień demonstrowane jest na przykładzie modela, a na dokładkę twórcy prezentują kadry ze znanych hollywoodzkich produkcji, w których dana technika została użyta. Jak możemy się przekonać, czasem przy budowaniu atmosfery sceny mniej znaczy więcej.

 

Mimo że poradnik nakierowany jest głównie na twórców wideo, a prezentowane techniki na pewno znane są wszystkim bardziej doświadczonym twórcom, na pewno przyda się fotografom chcącym lepiej zrozumieć pracę ze sztucznym oświetleniem i to, jak na zdjęciach uzyskać bardziej „filmowe” efekty. To też dobry pierwszy krok na drodze ku pracy z ustawieniami wielolampowymi.

Film jest w języku angielskim, a prezenter mówi szybko, jak gdyby wypił rano o jedną filiżankę kawy za dużo, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością języka angielskiego mogą skorzystać z z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie sensu wypowiedzi.

Więcej ciekawych filmów poradnikowych znajdziecie na kanale twórców w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
44
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
7
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)