Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.

Być może krótki dokument „Master Of Camera“, autorstwa Davida Drillsa nie odpowie szczegółowo na wszystkie te pytania. W zamian pokaże nam wielką pasję i miłość Gian Luigi Carminatiego - 76-latka, który większą część swojego życia spędził na reperowaniu aparatów fotograficznych. W swoim małym zakładzie w Mediolanie od 60 lat dba o zabytkowe konstrukcje wyłącznie za pomocą śrubokręta i dużej dozy cierpliwości.

Fotografia odegrała bardzo dużą role w moim życiu i chciałbym jej za to podziękować - mówi Gian Luigi Carminati. Film Master Of Camera jest w języku włoskim, z angielskimi napisami.

 

 

Mieliśmy szansę spędzić z nim trochę czasu. Był bardzo zadowolony, a my byliśmy głęboko poruszeni spostrzeżeniami płynącymi z ust doświadczonego „technika“ fotografii. W tym krótkim filmie opowiedzieliśmy historię Carminatiego przez jego wspomnienia - powiedział David Drills, autor „Master Of Camera“.

Więcej produkcji Davida Drillsa znajdziecie na stronie vimeo.com/daviddrills.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0