Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.

Być może krótki dokument „Master Of Camera“, autorstwa Davida Drillsa nie odpowie szczegółowo na wszystkie te pytania. W zamian pokaże nam wielką pasję i miłość Gian Luigi Carminatiego - 76-latka, który większą część swojego życia spędził na reperowaniu aparatów fotograficznych. W swoim małym zakładzie w Mediolanie od 60 lat dba o zabytkowe konstrukcje wyłącznie za pomocą śrubokręta i dużej dozy cierpliwości.

Fotografia odegrała bardzo dużą role w moim życiu i chciałbym jej za to podziękować - mówi Gian Luigi Carminati. Film Master Of Camera jest w języku włoskim, z angielskimi napisami.

 

 

Mieliśmy szansę spędzić z nim trochę czasu. Był bardzo zadowolony, a my byliśmy głęboko poruszeni spostrzeżeniami płynącymi z ust doświadczonego „technika“ fotografii. W tym krótkim filmie opowiedzieliśmy historię Carminatiego przez jego wspomnienia - powiedział David Drills, autor „Master Of Camera“.

Więcej produkcji Davida Drillsa znajdziecie na stronie vimeo.com/daviddrills.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1