Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.

Być może krótki dokument „Master Of Camera“, autorstwa Davida Drillsa nie odpowie szczegółowo na wszystkie te pytania. W zamian pokaże nam wielką pasję i miłość Gian Luigi Carminatiego - 76-latka, który większą część swojego życia spędził na reperowaniu aparatów fotograficznych. W swoim małym zakładzie w Mediolanie od 60 lat dba o zabytkowe konstrukcje wyłącznie za pomocą śrubokręta i dużej dozy cierpliwości.

Fotografia odegrała bardzo dużą role w moim życiu i chciałbym jej za to podziękować - mówi Gian Luigi Carminati. Film Master Of Camera jest w języku włoskim, z angielskimi napisami.

 

 

Mieliśmy szansę spędzić z nim trochę czasu. Był bardzo zadowolony, a my byliśmy głęboko poruszeni spostrzeżeniami płynącymi z ust doświadczonego „technika“ fotografii. W tym krótkim filmie opowiedzieliśmy historię Carminatiego przez jego wspomnienia - powiedział David Drills, autor „Master Of Camera“.

Więcej produkcji Davida Drillsa znajdziecie na stronie vimeo.com/daviddrills.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0