Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów

Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.

Być może krótki dokument „Master Of Camera“, autorstwa Davida Drillsa nie odpowie szczegółowo na wszystkie te pytania. W zamian pokaże nam wielką pasję i miłość Gian Luigi Carminatiego - 76-latka, który większą część swojego życia spędził na reperowaniu aparatów fotograficznych. W swoim małym zakładzie w Mediolanie od 60 lat dba o zabytkowe konstrukcje wyłącznie za pomocą śrubokręta i dużej dozy cierpliwości.

Fotografia odegrała bardzo dużą role w moim życiu i chciałbym jej za to podziękować - mówi Gian Luigi Carminati. Film Master Of Camera jest w języku włoskim, z angielskimi napisami.

 

 

Mieliśmy szansę spędzić z nim trochę czasu. Był bardzo zadowolony, a my byliśmy głęboko poruszeni spostrzeżeniami płynącymi z ust doświadczonego „technika“ fotografii. W tym krótkim filmie opowiedzieliśmy historię Carminatiego przez jego wspomnienia - powiedział David Drills, autor „Master Of Camera“.

Więcej produkcji Davida Drillsa znajdziecie na stronie vimeo.com/daviddrills.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony rusza z ofertą Black Friday - model A7 II i inne aż do 30% taniej
18 Lis 2018
Z okazji zbliżającego się Black Friday firma Sony przygotowała specjalną, limitowaną czasowo ofertę promocyjną na wybrane produkty fotograficzne. Sklepach partnerskich kupicie je nawet o 30% taniej.
0
Fotografia uliczna w okresie okupacji? Darmowe warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego
16 Lis 2018
„Portrety  miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj”, to nowy cykl warsztatowy poświęcony Warszawie i jej mieszkańcom. Najbliższe zajęcia już w niedzielę, 18 listopada.
0
Mistyczne Święto Jordanu - fotowyprawa z Tokiną na Ukrainę
16 Lis 2018
Święto Jordanu to jedno z największych świąt cerkiewnych, obchodzone na pamiątkę chrztu Jezusa. Uczestnicy fotowarsztatów w dniach 18-20 stycznia 2019 będą podglądać jak obchodzone jest na Ukrainie, odwiedzą też najciekawsze cerkwie.
0
Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy
16 Lis 2018
Tegoroczna edycja konkursu odbywa się nieco później od poprzednich, ale, jak twierdzą organizatorzy będzie mocniejsza i ciekawsza. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada. Na zwycięzcę czeka Leica CL.
0