Broncolor Edge Mask i Focus 110 - nowe modyfikatory światła w ofercie

0
Maciej Luśtyk
23 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W zeszłym tygodniu znany producent sprzętu oświetleniowego pokazał nowe lampy Siros L. Teraz oferta producenta została zaktualizowana także o nowe modyfikatory i dyfuzory: nakładki maskujące oraz parasolkę paraboliczną.

Kilka dni temu zaprezentowane zostały kompaktowe i wydajne lampy Broncolor Siros L, które będąc swoistą odpowiedzią na system Profoto B2, mają sprawdzić się tak w studio jak i w plenerze, oferując wszystko, czego od oświetlenia może wymagać zawodowy fotograf.

W ślad za zeszłotygodniową premierą producent pokazał także nowe modyfikatory światła. Po pierwsze są to ciekawe nakładki maskujące Broncolor Edge Mask, które założymy na softboxy o wymiarach: 35 x 60 cm, 60 x 100 cm, 90 x 120 cm, 120 x 180 cm. Maski pozwolić mają na wygodne doświetlenie konturów obiektów znajdujących się na ich tle. Z pewnością okażą się ciekawym akcesorium w fotografii portretowej.

Drugim z zaprezentowanych dyfuzorów jest paraboliczna parasolka Focus 110, która w zależności od pozycji względem lampy pozwoli nam uzyskać światło o różnej charakterystyce.

Za dyfuzory Edge Mask, w zależności od rozmiaru zapłacimy od około $50 do $110. Parasolka to z kolei koszt około $210. Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie pojawią się na polskim rynku.

Więcej informacji o produktach marki Broncolor znajdziecie pod adresem bron.ch.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
42
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)