Polaroid Brightsaber - tania alternatywa dla oświetlaczy Westcott

Autor: Maciej Luśtyk

3 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Oświetlacze Westcott Ice, ze względu na swobodę jaką oferują, zdobyły uznanie wielu fotografów i filmowców. Nic dziwnego, że z podobnymi rozwiązaniami wychodzi naprzeciw konkurencja. Polaroid Brightsaber ma oferować podobną funkcjonalność w kilkukrotnie niższej cenie.

Oświetlacz Polaroid Brightsaber to 298 diod LED o temperaturze barwowej 5600K i współczynniku CRI > 88, co zagwarantuje rzetelne odwzorowanie kolorów, choć rozwiązaniu Polaroida pod tym względem ciężko będzie konkurować z profesjonalnymi lampami Westcott Ice, których współczynnik CRI wynosi 96. W przypadku miecza świetlnego Polaroida producent nie podaje też niestety mocy lamp. Pod innymi względami nowy oświetlacz prezentuje się bardzo podobnie i z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla fotografów z mniejszym budżetem. Oświetlacze Westcotta kosztują około $500, podczas gdy za akcesorium Polaroida w serwisie Amazon zapłacimy niewiele ponad $150.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Brightsaber waży 454 g, pozwala na regulowanie jasności, pracę w trybie stoboskopowym i może być zasilany zarówno przez akumulator jak i zewnętrzne źródło prądu. Oferuje też gwint statywu, za pomocą którego przymocujemy go do różnego rodzaju wysięgników. W zestawie znajdziemy również filtr obniżający temperaturę barwową światła do 3200K, a także pilota, za pomocą którego będziemy mogli zdalnie sterować ustawieniami lampy. Co więcej będzie go można wykorzystać również jako bezprzewodowy wyzwalacz do aparatów Canon, Nikon i Pentax.

Nowy oświetlacz to bardzo ciekawe budżetowe rozwiązanie, pozostaje tylko pytanie czy udział Polaroida w jego powstawaniu to coś więcej niż udostępnienie rozpoznawalnego loga na masowo produkowane chińskie lampy. Na Amazonie znajdziemy bowiem identyczne, sygnowane nazwami innych producentów oświetlacze, które nie dość, że sprzedawane są w niższej cenie ($99), to jeszcze oferują dodatkowe wrota pozwalające na regulację kąta padania światła. Przy tym wszystkim warto wspomnieć, że otrzymują bardzo pochlebne opinie od użytkowników.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)