Digital Sputnik Voyager - czy nadchodzi rewolucja na rynku oświetlaczy LED?

0
Maciej Luśtyk
12 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród filmowców i fotografów dużą popularnością cieszą się przenośne, wszechstronne oświetlacze LED. Na tym rynku namieszać chce firma Digital Sputnik, której nowa seria niedrogich lamp odmienić ma to, jak patrzymy na tego rodzaju sprzęt.

Rozwiązania firmy Digital Sputnik znane są przede wszystkim filmowcom. Korzystają z m.in studio Universal, a przy ich pomocy powstawała chociażby ostatnia odsłona sagi Gwiezdnych Wojen. Teraz producent chce przywłaszczyć sobie serca zwykłych filmowców i prezentuje serię rewolucyjnych oświetlaczy LED.

Emitujące miękkie światło lampy Digital Sputnik Voyager to wariacja na temat przenośnych, kompaktowych oświetlaczy pokroju Westcott Ice czy Yongnuo YN360, które chętnie wykorzystywane są tak przez filmowców jak i fotografów. Propozycja Digital Sputnik bić ma je jednak na głowę pod względem możliwości kontroli nad emitowanym światłem.

Dzięki diodom RGB LED możliwe będzie nie tylko sterowanie temperaturą barwową i jasnością oświetlacza, ale także jego kolorem. Według producenta, pod tym względem otrzymamy absolutną swobodę, łącznie z możliwością emitowania różnego koloru światła przez różne części jednego panelu. Oprócz tego, lampy są lekkie (w zależności od wersji 1,1 kg lub 2,2 kg) i w pełni wodoodporne (pozwalają nawet na pracę w zanurzeniu).

 

Rewolucyjnie prezentuje się także kwestia kontroli nad oświetlaczami. Ich ustawieniami będziemy mogli sterować zdalnie, w czasie rzeczywistym, za pomocą aplikacji na smartfony, która pozwoli także na programowanie określonych sekwencji świetlnych, pozwalając na tworzenie ciekawych filmowych efektów. Wyjątkowo wygląda także kwestia kontroli sterowania całym zestawem lamp. W tym celu wystarczy tylko zrobić mu zdjęcie, a następnie “dotykać” interesujące nas panele na ekranie telefonu.

Lampy z serii Voyager dostępne będą wersjach o długości 60 i 120 cm w wyjątkowo atrakcyjnych jak na oferowane możliwości cenach 390 i 590 dolarów. Na razie producent nie udostępnia więcej informacji, na przykład na temat mocy emitowanego światła. O tym jednak jak panele sprawdzają się w praktyce przekonamy się zapewne już niedługo. Prezentowane będą bowiem podczas targów NAB 2017, które startują już 22 kwietnia.

Więcej informacji o nowych lampach Digital Sputnik znajdziecie pod adresem digitalsputnik.com.

 

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Feiyu Pocket Handheld Gimbal - kieszonkowa kamera na gimbalu. Alternatywa dla DJI Pocket?
Feiyu Pocket Handheld Gimbal - kieszonkowa kamera na gimbalu. Alternatywa dla DJI Pocket?
Feiyu Tech prezentuje swoją pierwszą kamerę. Pocket Handheld Gimbal jest to model kieszonkowy, z 3-osiowym, stabilizowanym gimbalem, który dzięki niewielkim rozmiarom przydać ma się...
6
2
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Najnowszy produkt Godox to pierwsza lampa z osobnym generatorem w ofercie marki. Taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie lżejszej lampy i dłuższą pracę na baterii, co na pewno przyda...
0
0
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
26 marca 2020 odbyła się premiera nowej serii modyfkatorów Rogue FlashBender v3. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, pasują do każdej lampy błyskowej - od bardzo małych, po te większe,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)