Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotodiox Pro PopSpot J-500 - kompaktowa lampa LED z soczewką Fresnela

0

Autor:

14 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W ofercie firmy Fotodiox pojawił się ciekawy reflektor LED, który powinien zainteresować zarówno fotografów jak i filmowców. A to dzięki wyjątkowo kompaktowym rozmiarom, możliwości skupiania wiązki światła i akumulatorowi pozwalającemu na pracę w terenie.

Nowa głowica Fotodiox Pro PopSpot J-500 ma być alternatywą dla szybko nagrzewających się lamp halogenowych, a jej dodatkowym atutem jest możliwość regulacji kąta padania światła w zakresie 25° do 55°, dzięki wbudowanej soczewce Fresnela. Na dalszą modyfikację padającego światła pozwolą nam z kolei dołączane do zestawu wrota.

 

Lampa emituje światło o maksymalnym natężeniu 5400 lux (w przypadku kąta 25°) i 2258 lux (przy kącie 55°), oferując stałą temperaturę barwową na poziomie 5600K (+/- 300 K) i możliwość regulacji mocy w zakresie 10-100 %. Ma być ona przydatna zarówno przy doświetlania scen fotograficznych, jak i podczas rejestracji wideo, na przykład podczas nagrywania wywiadów. Dioda LED według producenta może pochwalić się współczynnikiem CRI > 95, a w zestawie otrzymamy także filtr obniżający temperaturę światła do 3200K.

Jej siłą jest uniwersalność - dzięki opcjonalnemu akumulatorowi, z lampy będziemy mogli korzystać także w terenie, gdzie przy pełnej mocy pozwoli nam on na 80 minut ciągłej pracy. Reflektor jest także wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to tylko 8 x 8 x 21 cm (8 x 8 x 28 cm z modułem baterii).

Lampa nie należy jednak do najtańszych. Za pojedynczą głowice zapłacimy 275 dolarów, lub 400 dolarów, jeśli zdecydujemy się na wersję z akumulatorem. W sprzedaży jest także zestaw składający się z trzech głowic, odpornego futerału i aż 6 akumulatorów, który przy cenie 1100 dolarów staje się najbardziej opłacalnym zakupem. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie lampy pojawią się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
28
5
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)