Adapter Fotodiox Nikon F - Sony E, obsługujący AF, stabilizację i dane EXIF

Autor: Maciej Luśtyk

21 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy adapter firmy Fotodiox umożliwia użytkownikom bezlusterkowców Sony na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez szkła Nikona.

Na rynku znajdziemy setki różnych adapterów, a mimo to wciąż brakuje modeli, które oferowałyby pełne wsparcie dla elektroniki i systemów AF poszczególnych par obiektywów i aparatów. Tak było chociażby z obiektywami Nikona. Choć bez problemu mogliśmy znaleźć rozwiązania pozwalające na podpięcie manualnych szkieł producenta pod body z mocowaniem Sony E, dopiero wiosną tego roku w sprzedaży pojawił się adapter Commlite, oferujący użytkownikom tych bezlusterkowców pełne wsparcie nowych szkieł. Teraz swoją propozycję w tym temacie prezentuje Fotodiox.

Adapter Fotodiox PRO Fusion Smart AF Adapter będzie wspierał nie tylko system autofokusa i stabilizacji, ale także pozwoli na elektroniczne sterowanie przysłoną obiektywów z serii Nikon G bezpośrednio z aparatu, co ułatwi obsługę obiektywu i pozwoli na bezproblemową pracę w trybach automatycznych Oprócz tego otrzymamy pełne wsparcie danych EXIF.

Producent zaznacza, że adapter będzie najlepiej radził sobie w przypadku wyposażonych w detekcję fazy aparatów Sony A7, A7 II, A7R II, A6000, A6300 i A6500, ale wsparcie systemu AF będzie działać także ze starszymi aparatami, wyposażonymi w systemy detekcji kontrastu. W tym wypadku będziemy jednak musieli pogodzić się ze znacznie niższą skutecznością.

 

Konstrukcja została wykonana z aluminium, co gwarantować ma trwałość i odporność. Kwestią dyskusyjną jest złoty kolor mocowań. Adapter możemy kupić w cenie 369 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy, jeśli jednak pozostanie podobna do amerykańskiej, propozycja Fotodiox może cieszyć się sporym zainteresowaniem. Za konkurencyjny adapter Commlite musimy obecnie zapłacić 1500-1600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)