Adapter Commlite Nikon F - Sony E z obsługą autofokusa

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kilka miesięcy temu niemałym zainteresowaniem cieszył się adapter Metabones oferujący pełne wsparcie dla obiektywów Canona podpinanych do bezlusterkowców Sony. Teraz, za sprawą adaptera Commlite podobne możliwości otrzymają posiadacze obiektywów z bagnetem Nikon F.
Mimo że Sony prężnie pracuje nad rozwojem własnego systemu, niewielka oferta szkieł to wciąż główna przyczyna wahania się fotografów przed zainwestowaniem w aparaty producenta. Niedawno duże nadzieje wzbudził obsługujący autofokusa adapter Metabones pozwalający na podpięcie obiektywów Canon EF do systemu Sony E, ze wsparciem systemu autofokusa. W tym temacie obiektywy Nikona zdawały się być nieco pomijanie. Właśnie się to zmieniło.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Nowy adapter Commlite oferuje pełne wsparcie dla obiektywów z bagnetem Nikon F podczas pracy z aparatami Sony E. Oznacza to, że z poziomu aparatu możemy swobodnie kontrolować ustawienia przysłony oraz korzystać z dobrodziejstw systemu autofokusa.

Osobną kwestią jest jego skuteczność. Podczas gdy wyniki adaptera Metabones robiły bardzo dobre wrażenie, użytkownicy innych konstrukcji Commlite zdają się nie być zachwyceni ich jakością. Na oficjalny werdykt pozwolą jednak dopiero rzetelne testy. Adapter nie posiada też wbudowanego napędu, który pozwoliłby na współpracę z autofokusem w przypadku podłączenia starszych obiektywów Nikona.

Adapter Commlite możemy kupić za pośrednictwem serwisu eBay w cenie 330 dolarów.


Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)