Adapter Commlite Nikon F - Sony E z obsługą autofokusa

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kilka miesięcy temu niemałym zainteresowaniem cieszył się adapter Metabones oferujący pełne wsparcie dla obiektywów Canona podpinanych do bezlusterkowców Sony. Teraz, za sprawą adaptera Commlite podobne możliwości otrzymają posiadacze obiektywów z bagnetem Nikon F.

Mimo że Sony prężnie pracuje nad rozwojem własnego systemu, niewielka oferta szkieł to wciąż główna przyczyna wahania się fotografów przed zainwestowaniem w aparaty producenta. Niedawno duże nadzieje wzbudził obsługujący autofokusa adapter Metabones pozwalający na podpięcie obiektywów Canon EF do systemu Sony E, ze wsparciem systemu autofokusa. W tym temacie obiektywy Nikona zdawały się być nieco pomijanie. Właśnie się to zmieniło.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Nowy adapter Commlite oferuje pełne wsparcie dla obiektywów z bagnetem Nikon F podczas pracy z aparatami Sony E. Oznacza to, że z poziomu aparatu możemy swobodnie kontrolować ustawienia przysłony oraz korzystać z dobrodziejstw systemu autofokusa.

Osobną kwestią jest jego skuteczność. Podczas gdy wyniki adaptera Metabones robiły bardzo dobre wrażenie, użytkownicy innych konstrukcji Commlite zdają się nie być zachwyceni ich jakością. Na oficjalny werdykt pozwolą jednak dopiero rzetelne testy. Adapter nie posiada też wbudowanego napędu, który pozwoliłby na współpracę z autofokusem w przypadku podłączenia starszych obiektywów Nikona.

Adapter Commlite możemy kupić za pośrednictwem serwisu eBay w cenie 330 dolarów.??

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)