Wysokiej klasy obiektywy filmowe IB/E z mocowaniem do systemów Canona, Nikona i Sony

0
Maciej Luśtyk
24 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Band Pro we współpracy z producentem optyki IB/E zaprezentowało 3 nowe jasne filmowe obiektywy makro o ogniskowych 100, 150 i 180 mm i świetle T 2.9, które łatwo zaadaptujemy do systemów Canon EF, Nikon F i Sony E.
W skład nowej serii APO Macro wchodzą 3 pełnoklatkowe obiektywy o ogniskowych 100, 150 i 180 mm. Szkła oferują odwzorowanie obrazu w skali 1:1 i według producenta charakteryzują się doskonałą jakością optyki, która została przygotowana do pracy z rozdzielczością 8K. Z kolei 9 listkowa przysłona i światło T 2.9 umożliwi uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia i małej głębi ostrości. Obiektywy pozwalają na ostrzenie od 31, 38 i 47 mm, przy czym podczas ostrzenia na te dystanse przysłonę będziemy mogli otworzyć tylko do wartości T 5.3, co biorąc pod uwagę długie ogniskowe i tak da bardzo płytką głębię ostrości.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Obiektywy umożliwiają współpracę z systemami follow-focus i obsługują filtry o średnicy 95 mm. Korpusy obiektywów wykonano z metalu, a ich waga, w zależności od modelu to 1,5 kg, 1,9 kg i 2,9 kg. Mimo iż szkła zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych kamerach RED i ARRI, mocowanie UMS PL, pozwoli na łatwe zaadaptowanie obiektywów pod systemy Canon EF, Nikon F oraz Sony E, co szczególnie ucieszy osoby filmujące bezluterkowcami producenta.

Na razie nie znana jest cena w jakiej obiektywy trafią na rynek. W sprzedaży mają ukazać się latem 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie bandpro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
7
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
20
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)