Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wysokiej klasy obiektywy filmowe IB/E z mocowaniem do systemów Canona, Nikona i Sony

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Band Pro we współpracy z producentem optyki IB/E zaprezentowało 3 nowe jasne filmowe obiektywy makro o ogniskowych 100, 150 i 180 mm i świetle T 2.9, które łatwo zaadaptujemy do systemów Canon EF, Nikon F i Sony E.

W skład nowej serii APO Macro wchodzą 3 pełnoklatkowe obiektywy o ogniskowych 100, 150 i 180 mm. Szkła oferują odwzorowanie obrazu w skali 1:1 i według producenta charakteryzują się doskonałą jakością optyki, która została przygotowana do pracy z rozdzielczością 8K. Z kolei 9 listkowa przysłona i światło T 2.9 umożliwi uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia i małej głębi ostrości. Obiektywy pozwalają na ostrzenie od 31, 38 i 47 mm, przy czym podczas ostrzenia na te dystanse przysłonę będziemy mogli otworzyć tylko do wartości T 5.3, co biorąc pod uwagę długie ogniskowe i tak da bardzo płytką głębię ostrości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Obiektywy umożliwiają współpracę z systemami follow-focus i obsługują filtry o średnicy 95 mm. Korpusy obiektywów wykonano z metalu, a ich waga, w zależności od modelu to 1,5 kg, 1,9 kg i 2,9 kg. Mimo iż szkła zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych kamerach RED i ARRI, mocowanie UMS PL, pozwoli na łatwe zaadaptowanie obiektywów pod systemy Canon EF, Nikon F oraz Sony E, co szczególnie ucieszy osoby filmujące bezluterkowcami producenta.

Na razie nie znana jest cena w jakiej obiektywy trafią na rynek. W sprzedaży mają ukazać się latem 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie bandpro.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
19
12
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców Fujifilm X
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców...
Są jasne, solidne i niedrogie. Dwa stałoogniskowe obiektywy z autofokusem do aparatów Fujifilm X prezentuje Tokina. Są już pierwsze sample!
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)