obiektywy filmowe

Wszystkie artykuły z tagiem: "obiektywy filmowe" w serwisie fotopolis.pl:
SLR Magic zaprezentowało 6 filmowych szkieł z mocowaniem Fujifilm X
SLR Magic z impetem wkracza do systemu Fujifilm X i prezentuje pięć istniejących stałek z linii MicroPrime Cine w odświeżonych wersjach oraz jeden zupełnie nowy ultraszerokokątny obiektyw.
14 Mar 2019
Michał Chrzanowski
0
Meike 25 mm T2.2 Cine - filmowa stałka kompatybilna z większą liczbą systemów
O Meike 25 mm T2.2 Cine po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie ubiegłego roku. Wtedy producent zaprezentował kinematograficzny obiektyw z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie. Natomiast teraz udostępnił tę stałkę w wersjach do Sony E i Fujifilm X.
23 Sty 2019
Michał Chrzanowski
1
Obiektywy fotograficzne a filmowe - różnice, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz przygodę z wideo
Czym różnią się od zwykłych obiektywów fotograficznych? Dlaczego potrafią kosztować tyle, co luksusowy samochód? I wreszcie - dlaczego warto zastanowić się nad ich wypożyczeniem w przypadku produkcji wideo.
28 Paź 2018
Maciej Luśtyk
2
Poznaj obiektywy Sigma Cine. Bezpłatne seminarium dla filmowców w sklepach BEiKS
BEiKS zaprasza na bezpłatne spotkania szkoleniowe dotyczące obiektywów filmowych z linii Sigma Cine. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 października w Warszawie i Kraśniku.
20 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Sigma Cine 28 mm T1.5 FF, 40 mm T1.5 FF, 105 mm T1.5 FF - kolejne superjasne stałki dla filmowców
Sigma nie zwalnia tempa. Tym razem poszerza zaprezentowaną przed dwoma laty serię filmowych obiektywów Cine o trzy jasne modele, które mają być zoptymalizowane pod względem pracy z rozdzielczością 8K.
11 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Zobacz, jak powstają jedne z najlepszych obiektywów na świecie
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego filmowe szkła są takie drogie? Zobaczcie, jak wygląda proces produkcji obiektywów, gdy na pierwszym miejscu stawiana jest jakość.
16 Mar 2018
Maciej Luśtyk
0
Vintage Cinema Lens Library - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o starych szkłach filmowych, w jednym miejscu
W produkcjach filmowych powszechnie używa się starych, jasnych analogowych stałek. Jak się w nich rozeznać? Twórcy serwisu ShareGrid stworzyli ich najbardziej kompleksowe porównanie, jakie do tej pory ujrzało światło dzienne.
7 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Sigma z impetem wkracza na rynek kinematografii
Sigma nie przestaje zadziwiać - tym razem chce zwojować rynek kinematografii. Japoński producent poinformował dziś o trwających zaawansowanych pracach nad zupełnie nową linią obiektywów filmowych.
7 Wrz 2016
Michał Chrzanowski
0
Zeiss Lens Gear Rings - zaprojektowane z myślą o filmowaniu
Obiektywy z serii Zeiss Otus, Milvus i Loxia to znane i cenione przez fotografów konstrukcje. Jednak teraz, dzięki dedykowanym pierścieniom Zeiss Lens Gear Rings, mogą być także wykorzystywane przez filmowców.
19 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
0
SLR Magic wprowadza do oferty obiektywy anamorficzne
Obiektywy anamorficzne oferują wszystko to, co składa się na charakterystyczny filmowy obrazek - panoramiczny obraz, poziome flary i wyjątkowe bokeh. Teraz, szkła anamorficzne 35 mm T2.4, 50 mm T2.8 i 70 mm T4 z możliwością podpięcia do większości mocowań wprowadzi firma SLR Magic.
10 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0