Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach

Autor: Maciej Luśtyk

14 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i przystępne (jak na ten segment) ceny.

Laowa zalicza kolejną bazę na rynku filmowej optyki. Po pierwszych tak małych obiektywach anamorficznych i imponujących kinowych zoomach producent postanowił pójść na rekord w kwestii jasności i prezentuje nową serię Laowa Argus T1 Cine.

Rekordowa jasność w cenie budżetowej optyki filmowej 

Argus Cine to w sumie 8 obiektywów, przygotowanych pod różne mocowania. Wszystkie jednak łączy nadzwyczajna jasność T1, która kolejny raz stawia firmę na pozycji innowatora - według Laowy pełnoklatkowe modele 28 mm T1 i 35 mm T1 to pierwsze takie szkła kinematograficzne na rynku, choć warto pamiętać, że są to szkła bazujące na fotograficznej serii obiektywów f/0.95.

W pełnoklatkowej serii Argus Cine znajdujemy w sumie 3 modele: wspomniane wyżej obiektywy 28 mm T1 FF, 35 mm T1 FF oraz 45 mm T1 FF. W ofercie znajdują się także warianty do kamer Super35 (18 mm T1 S35, 25 mm T1 S35, 33 mm T1 S35) oraz modele z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie (18 mm T1 MTF i 25 mm T1 MTF).

Producent obiecuje, że oprócz jasności, szkła mogą pochwalić się wysoką rozdzielczości, niewielkim breathingiem i spójną reprodukcją kolorów w całej linii. Z pewnością nie będą to szkła idealne, bo na materiałach przykładowych widać gdzieniegdzie dość zauważalną aberrację chromatyczną, ale przy takiej specyfikacji można się tego spodziewać.

Szkła oferują poza tym typową filmową ergonomię z zębatkami systemu follow focus, a także zachowują przystępne gabaryty. Wersje pełnoklatkowe ważą między 950 a 1200 g i zachowują niemal identyczne wymiary 84 x 103-121 mm. Co ciekawe, oferują aż 15-listkowe przysłony. Wersje S35 i MTF są oczywiście odpowiednio mniejsze, a także tańsze.

 

Cena i dostępność

Obiektywy Laowa Argus T1 Cine dostępne są w wersjach z mocowaniami Sony E, Canon RF, Nikon Z, Fujifilm X (tylko wersja 35) oraz Mikro Cztery Trzecie (tylko wersje MTF). Za każdy z modeli pełnoklatkowych zapłacimy 1499 dolarów (lub 3999 dolarów za cały set). W przypadku wersji S35 ceny wynoszą odpowiednio 899 dolarów za sztukę i 2399 dolarów za zestaw, a modele MTF kupimy w cenach 699 dolarów za sztukę i 1259 dolarów za zestaw.

Więcej informacji o nowych szkłach znajdziecie na stronie laowacine.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
Na rynku debiutuje kolejny chiński producent optyki i od razu wprowadza do oferty obiektyw wyposażony w silnik AF. Najnowszy model w katalogu to nieco węższy niż zwykle standard,...
0
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Next77, dystrybutor marki Tokina informuje o promocji na jeden z najciekawszych szerokokątnych zoomów do lustrzanek. Do końca lipca kupicie go aż 800 zł taniej.
1
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
Chiński producent prezentuje kolejny pełnoklatkowy obiektyw wyposażony w system AF. Tym razem to klasyczna portretówka do Sony E, która dzięki dwukrotnie niższej cenie będzie ciekawą,...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)