HandeVision zaprezentowało 5 jasnych obiektywów do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M

0
Maciej Luśtyk
7 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Użytkownicy bezlusterkowców wciąż w dużej mierze cierpią z powodu niewielkiej dostępności szkieł od zewnętrznych producentów. Dobre wieści przynosi firma Handevision, która właśnie zaprezentowała serię IBERIT, składającą się z 5 obiektywów o ogniskowych 24, 35, 50, 75, 90 mm i świetle f/2.4, które będą oferowane w wersjach do aparatów Fujifilm, Sony i Leica.
Firmę HandeVision poznaliśmy dwa lata temu za sprawą superjasnego obiektywu Ibelux 40 mm f/0,85, oferowanego w wersjach z mocowaniem do bezlusterkowych systemów Canona, Fujifilm i Sony, a także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw nie zdobył dużej popularności i wydawało się, że więcej o firmie nie usłyszymy. Tymczasem niemiecko-chiński producent zaprezentował całą rodzinę manualnych obiektywów, które dzięki dużej jasności i jakościowemu wykonaniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla szkieł systemowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W skład linii IBERIT wchodzą obiektywy o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 90 mm. Wszystkie charakteryzują taką samą światłosiłą f/2.4. Model o ogniskowej 90 mm otrzymał 10-listkową przysłonę, w pozostałych znajdziemy przysłony 6-listkowe. Producent zapewnia, że dzięki zachowaniu niemieckich standardów jakości, szkła będą oferować wysokiej jakości, kontrastowy obraz, zarówno w przypadku pełnej klatki, jak i matryc APS-C. Korpusy obiektywów wykonano z anodyzowanego aluminium i mosiądzu, co ma zapewnić trwałość i odporność konstrukcji. Zamocujemy na nie filtry o średnicy 49 mm.

Szkła mają być dostępne w dwóch kolorach, w wersjach do systemów: Fujifilm X, Sony E oraz Leica M. Później najprawdopodobniej zobaczymy też wersję do Mikro Cztery Trzecie. Na razie nie znane są też dokładne ceny, wiadomo jedynie, że mają one oscylować w granicach $480 - 660. Obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm mają trafić na rynek w styczniu 2016 roku. Ogniskowe 24 i 90 mm ujrzą światło dzienne w następnych miesiącach. Prawdopodobnie, tak jak w wspomniany na początku obiektyw IBELUX, linia IBERIT trafi również do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie handevision.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
6
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)