Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

HandeVision zaprezentowało 5 jasnych obiektywów do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Użytkownicy bezlusterkowców wciąż w dużej mierze cierpią z powodu niewielkiej dostępności szkieł od zewnętrznych producentów. Dobre wieści przynosi firma Handevision, która właśnie zaprezentowała serię IBERIT, składającą się z 5 obiektywów o ogniskowych 24, 35, 50, 75, 90 mm i świetle f/2.4, które będą oferowane w wersjach do aparatów Fujifilm, Sony i Leica.

Firmę HandeVision poznaliśmy dwa lata temu za sprawą superjasnego obiektywu Ibelux 40 mm f/0,85, oferowanego w wersjach z mocowaniem do bezlusterkowych systemów Canona, Fujifilm i Sony, a także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw nie zdobył dużej popularności i wydawało się, że więcej o firmie nie usłyszymy. Tymczasem niemiecko-chiński producent zaprezentował całą rodzinę manualnych obiektywów, które dzięki dużej jasności i jakościowemu wykonaniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla szkieł systemowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W skład linii IBERIT wchodzą obiektywy o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 90 mm. Wszystkie charakteryzują taką samą światłosiłą f/2.4. Model o ogniskowej 90 mm otrzymał 10-listkową przysłonę, w pozostałych znajdziemy przysłony 6-listkowe. Producent zapewnia, że dzięki zachowaniu niemieckich standardów jakości, szkła będą oferować wysokiej jakości, kontrastowy obraz, zarówno w przypadku pełnej klatki, jak i matryc APS-C. Korpusy obiektywów wykonano z anodyzowanego aluminium i mosiądzu, co ma zapewnić trwałość i odporność konstrukcji. Zamocujemy na nie filtry o średnicy 49 mm.

Szkła mają być dostępne w dwóch kolorach, w wersjach do systemów: Fujifilm X, Sony E oraz Leica M. Później najprawdopodobniej zobaczymy też wersję do Mikro Cztery Trzecie. Na razie nie znane są też dokładne ceny, wiadomo jedynie, że mają one oscylować w granicach $480 - 660. Obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm mają trafić na rynek w styczniu 2016 roku. Ogniskowe 24 i 90 mm ujrzą światło dzienne w następnych miesiącach. Prawdopodobnie, tak jak w wspomniany na początku obiektyw IBELUX, linia IBERIT trafi również do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie handevision.jp.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
5
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)