HandeVision zaprezentowało 5 jasnych obiektywów do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Użytkownicy bezlusterkowców wciąż w dużej mierze cierpią z powodu niewielkiej dostępności szkieł od zewnętrznych producentów. Dobre wieści przynosi firma Handevision, która właśnie zaprezentowała serię IBERIT, składającą się z 5 obiektywów o ogniskowych 24, 35, 50, 75, 90 mm i świetle f/2.4, które będą oferowane w wersjach do aparatów Fujifilm, Sony i Leica.

Firmę HandeVision poznaliśmy dwa lata temu za sprawą superjasnego obiektywu Ibelux 40 mm f/0,85, oferowanego w wersjach z mocowaniem do bezlusterkowych systemów Canona, Fujifilm i Sony, a także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw nie zdobył dużej popularności i wydawało się, że więcej o firmie nie usłyszymy. Tymczasem niemiecko-chiński producent zaprezentował całą rodzinę manualnych obiektywów, które dzięki dużej jasności i jakościowemu wykonaniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla szkieł systemowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W skład linii IBERIT wchodzą obiektywy o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 90 mm. Wszystkie charakteryzują taką samą światłosiłą f/2.4. Model o ogniskowej 90 mm otrzymał 10-listkową przysłonę, w pozostałych znajdziemy przysłony 6-listkowe. Producent zapewnia, że dzięki zachowaniu niemieckich standardów jakości, szkła będą oferować wysokiej jakości, kontrastowy obraz, zarówno w przypadku pełnej klatki, jak i matryc APS-C. Korpusy obiektywów wykonano z anodyzowanego aluminium i mosiądzu, co ma zapewnić trwałość i odporność konstrukcji. Zamocujemy na nie filtry o średnicy 49 mm.

Szkła mają być dostępne w dwóch kolorach, w wersjach do systemów: Fujifilm X, Sony E oraz Leica M. Później najprawdopodobniej zobaczymy też wersję do Mikro Cztery Trzecie. Na razie nie znane są też dokładne ceny, wiadomo jedynie, że mają one oscylować w granicach $480 - 660. Obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm mają trafić na rynek w styczniu 2016 roku. Ogniskowe 24 i 90 mm ujrzą światło dzienne w następnych miesiącach. Prawdopodobnie, tak jak w wspomniany na początku obiektyw IBELUX, linia IBERIT trafi również do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie handevision.jp.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)