HandeVision zaprezentowało 5 jasnych obiektywów do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Użytkownicy bezlusterkowców wciąż w dużej mierze cierpią z powodu niewielkiej dostępności szkieł od zewnętrznych producentów. Dobre wieści przynosi firma Handevision, która właśnie zaprezentowała serię IBERIT, składającą się z 5 obiektywów o ogniskowych 24, 35, 50, 75, 90 mm i świetle f/2.4, które będą oferowane w wersjach do aparatów Fujifilm, Sony i Leica.

Firmę HandeVision poznaliśmy dwa lata temu za sprawą superjasnego obiektywu Ibelux 40 mm f/0,85, oferowanego w wersjach z mocowaniem do bezlusterkowych systemów Canona, Fujifilm i Sony, a także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw nie zdobył dużej popularności i wydawało się, że więcej o firmie nie usłyszymy. Tymczasem niemiecko-chiński producent zaprezentował całą rodzinę manualnych obiektywów, które dzięki dużej jasności i jakościowemu wykonaniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla szkieł systemowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W skład linii IBERIT wchodzą obiektywy o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 90 mm. Wszystkie charakteryzują taką samą światłosiłą f/2.4. Model o ogniskowej 90 mm otrzymał 10-listkową przysłonę, w pozostałych znajdziemy przysłony 6-listkowe. Producent zapewnia, że dzięki zachowaniu niemieckich standardów jakości, szkła będą oferować wysokiej jakości, kontrastowy obraz, zarówno w przypadku pełnej klatki, jak i matryc APS-C. Korpusy obiektywów wykonano z anodyzowanego aluminium i mosiądzu, co ma zapewnić trwałość i odporność konstrukcji. Zamocujemy na nie filtry o średnicy 49 mm.

Szkła mają być dostępne w dwóch kolorach, w wersjach do systemów: Fujifilm X, Sony E oraz Leica M. Później najprawdopodobniej zobaczymy też wersję do Mikro Cztery Trzecie. Na razie nie znane są też dokładne ceny, wiadomo jedynie, że mają one oscylować w granicach $480 - 660. Obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm mają trafić na rynek w styczniu 2016 roku. Ogniskowe 24 i 90 mm ujrzą światło dzienne w następnych miesiącach. Prawdopodobnie, tak jak w wspomniany na początku obiektyw IBELUX, linia IBERIT trafi również do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie handevision.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)