Obiektywy Handevision Iberit trafiają do sprzedaży. Znamy cenę

Autor: Maciej Luśtyk

29 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W grudniu zeszłego roku Handevision zaprezentowało rodzinę obiektywów Iberit, z mocowaniami do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M.  Dwa z nich właśnie trafiają na rynek.

Pokazana pod koniec zeszłego roku seria obiektywów Iberit, stworzona przez niemiecko-japońskie Handevision, od razu wydała nam się bardzo ciekawą pozycją dla użytkowników bezlusterkowców. Pięć manualnych szkieł o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 95 mm i świetle f/2.4, z metalowymi obudowami, oferowanych w pułapie cenowym 500-600 dolarów może być atrakcyjną alternatywą dla systemowych stałek.

Niestety po premierze słuch o obiektywach na jakiś czas zaginął. Początkowo producent zapowiadał, że obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm trafią na rynek w styczniu, a reszta ujrzy światło dzienne w kolejnych miesiącach. Tak się nie stało, a my zdążyliśmy już niemal zapomnieć o grudniowej prezentacji szkieł. Seria Iberit nie została jednak wycofana z produkcji. Dwa z zaprezentowanych szkieł właśnie debiutują na rynku.

Mowa o modelach Iberit 50 mm f/2.4 i 75 mm f/2.4. Obydwa zostały wyposażone w 6-listkowe przysłony, gwint filtra o średnicy 49 mm i pozwalają na ostrzenie z minimalnej odległości 60 cm (wersja z mocowaniem Leica M od 70 cm). Wersja do aparatów Leica jest jednak aż o 60 g lżejsza od obiektywów z mocowaniami Fujifilm X i Sony E, które ważą 310 i 330 g. Niestety jest również od nich droższa o około 200 zł.

Obiektywy trafiły na rynek w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna i srebrna) w cenie 66,800 yenów za model 75 mm i 68,800 za model 50 mm, co w przeliczeniu na złotówki da nam około 2500 i 2600 zł. Oczywiście po doliczenia cła i podatku, na naszym rynku za szkła zapłacimy na pewno o kilkaset złotych więcej. Na razie jednak nie znamy dokładnej daty premiery i ceny w jakiej obiektywy będą oferowane w Polsce. Nie wiemy też kiedy w sprzedaży pojawią się pozostałe pozycje z rodziny Iberit.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)