Obiektywy Handevision Iberit trafiają do sprzedaży. Znamy cenę

Obiektywy Handevision Iberit trafiają do sprzedaży. Znamy cenę

W grudniu zeszłego roku Handevision zaprezentowało rodzinę obiektywów Iberit, z mocowaniami do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M.  Dwa z nich właśnie trafiają na rynek.

Pokazana pod koniec zeszłego roku seria obiektywów Iberit, stworzona przez niemiecko-japońskie Handevision, od razu wydała nam się bardzo ciekawą pozycją dla użytkowników bezlusterkowców. Pięć manualnych szkieł o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 95 mm i świetle f/2.4, z metalowymi obudowami, oferowanych w pułapie cenowym 500-600 dolarów może być atrakcyjną alternatywą dla systemowych stałek.

Niestety po premierze słuch o obiektywach na jakiś czas zaginął. Początkowo producent zapowiadał, że obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm trafią na rynek w styczniu, a reszta ujrzy światło dzienne w kolejnych miesiącach. Tak się nie stało, a my zdążyliśmy już niemal zapomnieć o grudniowej prezentacji szkieł. Seria Iberit nie została jednak wycofana z produkcji. Dwa z zaprezentowanych szkieł właśnie debiutują na rynku.

Mowa o modelach Iberit 50 mm f/2.4 i 75 mm f/2.4. Obydwa zostały wyposażone w 6-listkowe przysłony, gwint filtra o średnicy 49 mm i pozwalają na ostrzenie z minimalnej odległości 60 cm (wersja z mocowaniem Leica M od 70 cm). Wersja do aparatów Leica jest jednak aż o 60 g lżejsza od obiektywów z mocowaniami Fujifilm X i Sony E, które ważą 310 i 330 g. Niestety jest również od nich droższa o około 200 zł.

Obiektywy trafiły na rynek w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna i srebrna) w cenie 66,800 yenów za model 75 mm i 68,800 za model 50 mm, co w przeliczeniu na złotówki da nam około 2500 i 2600 zł. Oczywiście po doliczenia cła i podatku, na naszym rynku za szkła zapłacimy na pewno o kilkaset złotych więcej. Na razie jednak nie znamy dokładnej daty premiery i ceny w jakiej obiektywy będą oferowane w Polsce. Nie wiemy też kiedy w sprzedaży pojawią się pozostałe pozycje z rodziny Iberit.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1