Obiektywy Handevision Iberit trafiają do sprzedaży. Znamy cenę

Obiektywy Handevision Iberit trafiają do sprzedaży. Znamy cenę

W grudniu zeszłego roku Handevision zaprezentowało rodzinę obiektywów Iberit, z mocowaniami do systemów Fujifilm X, Sony E i Leica M.  Dwa z nich właśnie trafiają na rynek.

Pokazana pod koniec zeszłego roku seria obiektywów Iberit, stworzona przez niemiecko-japońskie Handevision, od razu wydała nam się bardzo ciekawą pozycją dla użytkowników bezlusterkowców. Pięć manualnych szkieł o ogniskowych 24, 35, 50, 75 i 95 mm i świetle f/2.4, z metalowymi obudowami, oferowanych w pułapie cenowym 500-600 dolarów może być atrakcyjną alternatywą dla systemowych stałek.

Niestety po premierze słuch o obiektywach na jakiś czas zaginął. Początkowo producent zapowiadał, że obiektywy o ogniskowych 35, 50 i 75 mm trafią na rynek w styczniu, a reszta ujrzy światło dzienne w kolejnych miesiącach. Tak się nie stało, a my zdążyliśmy już niemal zapomnieć o grudniowej prezentacji szkieł. Seria Iberit nie została jednak wycofana z produkcji. Dwa z zaprezentowanych szkieł właśnie debiutują na rynku.

Mowa o modelach Iberit 50 mm f/2.4 i 75 mm f/2.4. Obydwa zostały wyposażone w 6-listkowe przysłony, gwint filtra o średnicy 49 mm i pozwalają na ostrzenie z minimalnej odległości 60 cm (wersja z mocowaniem Leica M od 70 cm). Wersja do aparatów Leica jest jednak aż o 60 g lżejsza od obiektywów z mocowaniami Fujifilm X i Sony E, które ważą 310 i 330 g. Niestety jest również od nich droższa o około 200 zł.

Obiektywy trafiły na rynek w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna i srebrna) w cenie 66,800 yenów za model 75 mm i 68,800 za model 50 mm, co w przeliczeniu na złotówki da nam około 2500 i 2600 zł. Oczywiście po doliczenia cła i podatku, na naszym rynku za szkła zapłacimy na pewno o kilkaset złotych więcej. Na razie jednak nie znamy dokładnej daty premiery i ceny w jakiej obiektywy będą oferowane w Polsce. Nie wiemy też kiedy w sprzedaży pojawią się pozostałe pozycje z rodziny Iberit.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem stkb.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2