OOWA - obiektywy do smartfonów pozbawione wad optycznych?

Autor: Maciej Luśtyk

13 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku istnieje już wiele zewnętrznych konwerterów przeznaczonych do współpracy ze smartfonami. Nowe obiektywy firmy DynaOptics mają jednak bić je na głowę pod względem jakości i być wolne od wad optycznych.

Jeśli chodzi o obiektywy do smartfonów, które w rzeczywistości są konwerterami nakładanymi na przednią soczewkę, trudno spodziewać się powalających efektów. Skutecznie zmienimy wyjściową ogniskową, jednak w wielu przypadkach przypłacimy to utratą jakości. DynaOptics twierdzi jednak, że ich nowe szkła do iPhone’ów, oferujące ekwiwalent 75 mm i 15 mm i światło f/2.2 nie tylko będą dostarczać najwyższą jakość spośród tego typu konstrukcji, ale będą też niemal pozbawione wad optycznych.

Wszystko za sprawą asymetrycznej konstrukcji, która została zoptymalizowana tak, by dostarczać obraz wysokiej jakości na całą powierzchnię prostokątnego sensora. Efektem ma być brak aberracji chromatycznej, winietowania i minimalna, niezauważalna gołym okiem dystorsja.

Udostępnione przez producenta porównania z innymi obiektywami do smartfonów robią wrażenie, aby jednak rzetelnie ocenić ich możliwości trzeba by wypróbować je w praktyce, a tego będziemy mogli dokonać najwcześniej w listopadzie.

Projekt jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Nie trzeba jednak obawiać się o powodzenie kampanii. W ciągu kilku dni producent zebrał już niemal całą kwotę potrzebną na uruchomienie produkcji (50 tys. dolarów).

 

Jeżeli chcielibyście stać się posiadaczami któregoś z obiektywów OOWA, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $65. Za taką cenę otrzymamy wybrane szkło wraz z obudową pozwalającą na ich właściwe zamocowanie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przy pomocy obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem http://www.oowa.life/#intro oraz na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
4
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI, czyli najnowszą technologią wspieraną algorytmami...
31
Powiązane artykuły