OOWA - obiektywy do smartfonów pozbawione wad optycznych?

0
Maciej Luśtyk
13 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku istnieje już wiele zewnętrznych konwerterów przeznaczonych do współpracy ze smartfonami. Nowe obiektywy firmy DynaOptics mają jednak bić je na głowę pod względem jakości i być wolne od wad optycznych.

Jeśli chodzi o obiektywy do smartfonów, które w rzeczywistości są konwerterami nakładanymi na przednią soczewkę, trudno spodziewać się powalających efektów. Skutecznie zmienimy wyjściową ogniskową, jednak w wielu przypadkach przypłacimy to utratą jakości. DynaOptics twierdzi jednak, że ich nowe szkła do iPhone’ów, oferujące ekwiwalent 75 mm i 15 mm i światło f/2.2 nie tylko będą dostarczać najwyższą jakość spośród tego typu konstrukcji, ale będą też niemal pozbawione wad optycznych.

Wszystko za sprawą asymetrycznej konstrukcji, która została zoptymalizowana tak, by dostarczać obraz wysokiej jakości na całą powierzchnię prostokątnego sensora. Efektem ma być brak aberracji chromatycznej, winietowania i minimalna, niezauważalna gołym okiem dystorsja.

Udostępnione przez producenta porównania z innymi obiektywami do smartfonów robią wrażenie, aby jednak rzetelnie ocenić ich możliwości trzeba by wypróbować je w praktyce, a tego będziemy mogli dokonać najwcześniej w listopadzie.

Projekt jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Nie trzeba jednak obawiać się o powodzenie kampanii. W ciągu kilku dni producent zebrał już niemal całą kwotę potrzebną na uruchomienie produkcji (50 tys. dolarów).

 

Jeżeli chcielibyście stać się posiadaczami któregoś z obiektywów OOWA, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $65. Za taką cenę otrzymamy wybrane szkło wraz z obudową pozwalającą na ich właściwe zamocowanie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przy pomocy obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem http://www.oowa.life/#intro oraz na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły