Trzy nowe obiektywy Fujifilm i firmware dla X-Pro2 na horyzoncie

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Oprócz dzisiejszych premier, producent przedstawił także zaktualizowaną mapę obiektywów. W najbliższym czasie na rynku pojawią się 3 ciekawe stałki.

Jeszcze w 2016 roku zobaczymy jasny obiektyw XF 23 mm f/2 r WR z szybkim systemem AF. Po podpięciu do aparatów z serii Fujifilm X da nam ekwiwelnt 35 mm. Zapowiada się więc bardzo ciekawy standard.

Na 2017 rok przewidziane zostały premiery szkieł XF 50 mm f/2 R WR (ewkiwalent 76 mm) oraz obiektywu makro ze skalą odwzorowania 1:1 i optyczną stabilizacją obrazu - XF 80 mm f/2.8 R LM OIS WR Macro (ekwiwalent 122 mm). Na razie nie są znane ceny obiektywów ani ich przybliżone daty premiery.

Jednocześnie producent informuje o wycofaniu z planów produkcyjnych modelu XF 120 mm F/2.8 R Macro, o którym informował wcześniej. Zastąpi go wspomniane wyżej szkło o ogniskowej 80 mm, które według producenta lepiej wpisuje się w rynkowe zapotrzebowanie na kompaktowe i lekkie obiektywy.

Aby zaspokoić potrzeby klientów, którzy oczekiwali teleobiektywu makro, obiektyw będzie kompatybilny z dotychczasowymi telekonwerterami, co pozwoli na uzyskanie szerokiego zakresu ogniskowych.

W październiku pojawić ma się także aktualizacja oprogramowania dla aparatu Fujifilm X-Pro2. Uaktualnienie wyposażyć ma aparat w usprawniony algorytm autofokusa - ten sam, który zastosowano w zaprezentowanym właśnie aparacie X-T2. Nie otrzymamy jednak możliwości regulowania ustawień autofokusa ciągłego.

Oprócz tego poprawiona zostanie funkcja korekcji paralaksy, co zapewni wygodniejsze korzystanie z wizjera, a opcja automatycznego wyłączania zasilania zyska opcje 15 s, 30 s i 1 min, co pozwolić ma na lepsze zarządzanie zasilaniem. Nowe oprogramowanie będzie także oferować wsparcie dla zaprezentowanej dziś lampy błyskowej EF-X500.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fujifilm.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
6
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
20
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły